DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. septembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

EZA uzsāk vērtēt datus par Pfizer-BioNTech Covid-19 vakcīnas trešo devu

Zāļu valsts aģentūra informē, ka Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ir sākusi vērtēt pieteikumu Pfizer-BioNTech  Covid-19 vakcīnas Comirnaty trešās devas ievadei 6 mēnešus pēc otrās vakcīnas devas saņemšanas personām no 16 gadu vecuma. Trešo devu plānots ievadīt vakcinētām personām (t.i., personām, kuras pabeigušas primāro vakcināciju), lai atjaunotu vakcīnas sniegto aizsardzību pēc tās mazināšanās.

EZA cilvēkiem paredzēto zāļu komiteja (CHMP) paātrinātā kārtā izvērtēs datus, kurus iesniedzis Comirnaty tirgojošais uzņēmums, tostarp rezultātus no pašlaik noritoša klīniskā pētījuma, kurā aptuveni 300 pieaugušie ar veselu imūno sistēmu saņēma trešo vakcīnas devu aptuveni 6 mēnešus pēc otrās devas saņemšanas.

CHMP sniegs ieteikumu par to, vai nepieciešams atjaunināt produkta informāciju. Šīs vērtēšanas iznākums gaidāms tuvāko pāris nedēļu laikā, ja nebūs nepieciešama papildu informācija, un par to paziņos EZA.

EZA veic arī atsevišķu literatūras datu vērtēšanu par mRNS vakcīnu (Comirnaty vai Spikevax) trešās devas lietošanu personām ar būtiski kompromitētu imūnās sistēmas darbību (t.i., ar novājinātu imūno sistēmu). Personām, kurām ir smags imūnās sistēmas nomākums un kuras pēc standarta primārās vakcinācijas nesasniedz pietiekamu aizsardzības līmeni, primārās vakcinācijas ietvaros var būt nepieciešama vakcīnas trešā deva.

EZA paziņos arī par šīs vērtēšanas iznākumu.

Kamēr tiek veiktas šīs vērtēšanas procedūras, EZA un Eiropas Slimību kontroles un profilakses centrs (ECDC) atsevišķā paziņojumā ir uzsvērušas savu pašreizējo nostāju jautājumā par Covid-19 vakcīnu papildu devu nepieciešamību. Lai gan EZA un ECDC uzskata, ka vispārējā sabiedrībā nav steidzamas nepieciešamības pēc Covid-19 vakcīnu trešās devas, EZA veic pašreizējā pieteikuma izvērtēšanu, lai nodrošinātu, ka nepieciešamības gadījumā ir pieejami vajadzīgie pierādījumi tālāku vakcīnu devu izmantošanai.

Par padomu sniegšanu vakcinācijas īstenošanai joprojām ir atbildīgas nacionālās tehniskās imunizācijas padomes (NITAGs), kuras vada vakcinācijas kampaņas katrā ES dalībvalstī. Kamēr EZA izvērtē attiecīgos datus, dalībvalstis var jau apsvērt sagatavošanās plānus papildu devu ievadei.

Atgādinām, ka Comirnaty ir vakcīna Covid-19 novēršanai. Tā pašlaik reģistrēta lietošanai personām no 12 gadu vecuma. Tā satur par ziņneša RNS (mRNS) dēvēto molekulu, kas satur instrukcijas pīķa proteīna veidošanai. Pīķa proteīns dabā sastopams uz Covid-19 izraisošā vīrusa SARS-CoV-2 virsmas. Šī vakcīna iedarbojas, sagatavojot organismu aizsardzībai pret SARS-CoV-2 vīrusu. Plašāka informācija par vakcīnu pieejama šeit.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU