DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. septembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas
1
1

Tieslietu ministrs ar tiesu priekšsēdētājiem pārrunā aktuālos tiesu darba jautājumus

Ceturtdien, 2. septembrī, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns rīkoja tiešsaistes konferenci ar Latvijas tiesu priekšsēdētājiem, lai apspriestu aktuālos tiesu darba jautājumus saistībā ar tiesnešu amatu kandidātu atlases kārtību un tiesu darbu Covid-19 infekcijas izplatības laikā.

Tieslietu ministrs ar rajonu (pilsētu) tiesu un apgabaltiesu priekšsēdētājiem apsprieda ar tiesnešu amata kandidātu atlases procesu saistītos jautājumus. "Sarunā ar tiesu vadītājiem identificējām atsevišķas grūtības, kamēr tiesneša amata kandidātu atlasē notiek pāreja uz jauno kārtību. Pastāv risks, ka netiks izraudzīts nepieciešamais kandidātu skaits. Šo jautājumu apspriedīsim arī Tieslietu padomē, jo ir jāmeklē risinājumi, lai netiktu ietekmēta tiesu darba efektivitāte," uzsver J.Bordāns.

Attiecībā uz tiesu darbu Covid-19 infekcijas izplatības laikā tieslietu ministrs uzsvēra, ka tiesām darbs ir jānodrošina neatkarīgi no tā, ka pieaug saslimstības rādītāji ar Covid–19 infekciju. "Uzskatu, ka tiesām jāspēj pielāgoties mainīgajai situācijai un nebūtu pieļaujami tiesu funkciju ierobežojumi. Tieslietu ministrija un Tiesu administrācija ir gatavas sniegt visu nepieciešamo atbalstu. Tiesas ir aicinātas nodrošināt drošus pakalpojumus iedzīvotājiem un veids, kā tiesnešiem un darbiniekiem sevi pasargāt no Covid-19 saslimšanas, ir vakcinēšanās," sanāksmē akcentēja tieslietu ministrs.

Tāpat tikšanās laikā J.Bordāns informēja arī par situāciju attiecībā uz tiesu budžetu 2022. gadam un pieteiktām prioritātēm papildu finansējumam, kas uzlabotu tiesu darbu gan attiecībā uz materiāltehnisko nodrošinājumu, gan tiesvedības procesa digitalizāciju. Tiesu priekšsēdētāji tika arī informēti par aktuālajām un plānotajām izmaiņām normatīvajā regulējumā.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU