DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. augustā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Projekta ietvaros Dabas muzejā atjaunota vides ekspozīcija

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā ar Kohēzijas fonda atbalstu atjaunota ekspozīcija „Cilvēks un vide”. Ekspozīcijā izveidota jauna ievaddaļa, kurā apskatīti dažādi ekoloģijas pamatjautājumi, kā arī izgatavots stends par vienu no mūsdienu aktuālākajiem vides aizsardzības jautājumiem – atkritumu apsaimniekošanu.

Ekspozīcijas ievaddaļa veltīta ekoloģijas pamatjautājumiem. Tajā ar aktivitāšu palīdzību izskaidrotas pastāvošās atšķirības dažādās vidēs, raksturoti dzīvās organizācijas līmeņi, izmaiņas un mijiedarbība tajos, kā arī skaidrota cilvēka loma ekoloģiskajos procesos. Savukārt ekspozīcijas daļa, kas veltīta vides jautājumiem, ir papildināta ar jaunu sadaļu – videi draudzīgu atkritumu apsaimniekošanas stendu. Tajā stāstīts par atkritumu veidiem, to rašanās avotiem, sadalīšanās ilgumu, ietekmi uz dabu un ilgtspējīgas apsaimniekošanas iespējām. Interaktīvā veidā apmeklētājiem dota iespēja šķirot atkritumus, pilnveidot zināšanas un attīstīt izpratni par atkritumiem kā vērtīgu, izmantojamu resursu.

Kohēzijas fonda ietvaros tiek pilnveidota muzeja pieejamība, paplašināts piedāvājums apmeklētājiem, papildināts krājums un uzlaboti tā saglabāšanas un izpētes apstākļi, kā arī iegādāts aprīkojums ekspozīciju vajadzībām. Pirmajos projekta īstenošanas gados ir atjaunotas un papildinātas kopumā piecas ekspozīcijas, izveidota jauna izstāžu zāle, tiek atjaunots vestibils un skatlogi, muzeja krājumam ir iegādāti 80 jauni glabāšanas skapji un vairāk nekā 7 500 priekšmeti, tāpat ir izveidota mājaslapa, informācijas kiosks un paveikti citi vērienīgi darbi. Projekta ietvaros plānots izveidot mobilo aplikāciju un divas jaunas ekspozīcijas – „Latvijas zīdītāji” un „Nepērc viņu dzīvības (informācija par Vašingtonas konvenciju)”.

Dabas muzejs – solis tuvāk dabai. Nāc un iepazīsti!

Muzeja darba laiks:

Pirmdiena slēgts

Otrdiena slēgts

Trešdiena 10.00–17.00

Ceturtdiena 10.00–19.00

Piektdiena 10.00–17.00

Sestdiena 11.00–17.00

Svētdiena 11.00–17.00

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU