DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. augustā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Robežšķērsošana
7
7

Latvijas iekšlietu ministre: Baltkrievijai ir jāuzņemas atbildība, ANO bēgļu komisāram ir jāiesaistās, Latvija nedrīkst pieļaut cilvēku nāvi

FOTO: Zane Bitere, LETA

Baltkrievijai ir jāuzņemas atbildība par cilvēkiem uz tās robežas ar Latviju, savukārt Apvienoto Nāciju augstajam komisāram bēgļu jautājumos ir nekavējoties jāiesaistās šo saistību izpildes nodrošināšanā, uzskata Latvijas iekšlietu ministre Marija Golubeva. Viņa aicina komisāru Filipo Grandi rīkoties, lai Baltkrievija uzņemtos atbildību par cilvēkiem, kas pašlaik bez pajumtes un iztikas atstāti uz tās robežas ar Eiropas Savienības valstīm.

Baltkrievija šo cilvēku ierašanos savā valstī ir pati organizējusi un ir kategoriski nepieņemami, ka cilvēki tiek prettiesiski virzīti pāri Latvijas robežai un tiek bloķēta viņu atgriešanās. Ministre atgādina, ka Baltkrievija ir arī 1951.gada Konvencijas par bēgļa statusu dalībvalsts un tai ir saistoši tajā noteiktie pienākumi, kā arī 1948.gada ANO Vispārējā cilvēktiesību deklarācija.

Latvija nevar uzņemties atbildību par cilvēkiem, kuras ar tās iestāžu “gādību” atrodas pie mūsu robežas Baltkrievijas teritorijā.

Vienlaikus ministre uzsver, ka Latvija humānu apsvērumu dēļ, novērtējot apdraudējumu cilvēku veselībai un dzīvībai, ir ļāvusi 14 cilvēkiem šķērsot robežu un saņemt medicīnisko palīdzību un pagaidām uzturēties Latvijā.

Iekšlietu ministre turpina konsultācijas ar valdības vadītāju par to, kā nodrošināt pārējo pie Latvijas robežas prettiesiski atstāto cilvēku veselību un dzīvību. Nopietna veselības apdraudējuma gadījumā šiem cilvēkiem ir jāļauj šķērsot robeža, vēlreiz uzsvēra iekšlietu ministre. Ņemot vērā ziņas par 41 cilvēka grupas stāvokli uz robežas, ministre ir aicinājusi premjeru humānu apsvērumu dēļ ļaut viņiem atgriezties savā zemē caur Latvijas teritoriju.

Labs saturs
7
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU