DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. jūlijā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Ar izzinošu pastaigu aicina iepazīt Baltijas jūras vērtības un problēmas

Lai plašāk iepazīstinātu ar Baltijas jūras piekrastes vērtībām un aktuālākajām vides problēmām, 5. augustā ikviens interesents Vides dienas ietvaros aicināts uz izzinošu pastaigu Liepājas pludmalē.

Pastaigas laikā piecās informācijas stacijās varēs uzzināt par aktuālākajām vides problēmām, kas skar Baltijas jūru un Liepājas piekrasti, kā arī izzināt, kas sastopams jūrā un piekrastē, bet ikdienā to nemaz nepamanām.

Ceturtdien, 5. augustā, no plkst. 11.30 līdz 15.30 Zilā karoga pludmalē iepretim centrālajai glābšanas stacijai, kā arī glābšanas stacijas teritorijā tiks izvietotas piecas informācijas stacijas par dažādām vides tēmām:

  • Jūras iemītnieku pētīšana (plkst. 12.30 un 14.30 pētnieciskā tīkla vilkšana piekrastē, kā laikā varēs izpētīt, ko var sastapt jūras ūdenī, tostarp, kādas svešzemju sugas dzīvo Baltijas jūrā),
  • Apslēptie dārgumi jūras gultnē (smilts sijāšana, lai noskaidrotu, vai kāds tajā mīt un ko tas palīdz pateikt par apkārtējās vides piesārņojumu),
  • Plastmasas ceļojums jūrā (izzini, kas ir mikroplastmasa un kā tā nonāk jūrā),
  • Ieniršana jūras dzelmē (apskati ūdenslīdēja tērpu un instrumentus, iepazīsti jūras zemūdens pasauli akvārijos un videofilmā, kā arī uzzini, kas ir apvelings jeb kāpēc vasarās ūdens piekrastē ir stindzinoši auksts),
  • Izzini jūras planktonu (ieraugi mikroskopā planktonorganismus un noskaidro to nozīmi jūrā).

Viena no Liepājas lielākajām vērtībām ir jūra, tāpēc Liepājas pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Hidroekoloģijas institūtu Vides dienas ietvaros aicina ikvienu interesentu pastaigas laikā plašāk izzināt tieši Baltijas jūras piekrastes ekosistēmu.

Ar mērķi ierobežot Covid-19 vīrusa izplatību, Liepājas pašvaldība aicina apmeklētājus būt atbildīgiem un neapmeklēt pasākumu, ja parādījušās elpceļu infekcijas pazīmes. Tāpat pasākuma norises vietā jāievēro drošības un piesardzības pasākumi.

Vides dienai veltītu informatīvi izzinošu pastaigu jūras krastā organizē Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas Vides nodaļa sadarbībā ar Latvijas Hidroekoloģijas institūtu.

Pasākums tiks īstenots Zilā karoga programmas ietvaros. Ik gadu 5. jūnijā tiek atzīmēta Pasaules vides diena. Aktivitātes tiek īstenotas vēlāk saistībā ar epidemioloģisko situāciju valstī. Katru gadu Vides dienai ir sava devīze, šogad tā ir "Pārdomā. Uzlabo. Atjauno". Tāpat a šo gadu aizsākas ANO desmitgades plāns ekosistēmas atjaunošanā 2021.–2030. gadam.

Pasākums tiek nodrošināts Eiropas Reģionālās attīstības fonda 1.1.1.2/16/I/001 PostDoc grantu programmas projektu ietvaros:

  •  “Agrīnās brīdināšanas sistēmas izstrāde ūdens vides kvalitātes novērtēšanai, izmantojot inovatīvas ekotoksikoloģiskas metodes sānpelžu (Amphipoda) reproduktīvo traucējumu noteikšanai” (1.1.1.2/VIAA/3/19/465);
  • Paleo-ekotoksikoloģijas pieeja, lai noteiktu plastmasas daļiņu ietekmi uz saldūdens stūrakmens vēžveidīgo grupas Cladocera funkcionālo un strukturālo daudzveidību (1.1.1.2/VIAA/2/18/359)”;
  • "Nacionālās monitoringa programmas uzlabošana Rīgas līcim, sniedzot rekomendācijas jaunai papildinātai metodoloģijai, ieskaitot vairāku datu ieguves metožu izmantošanu, apvelinga noteikšanu un raksturošanu (1.1.1.2/VIAA/4/20/733)”.
Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU