DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. jūlijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Noziedzība

IDB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret trim VP amatpersonām un četrām privātpersonām par prettiesisku vienam pretendentam izdevīgu noteikumu nodrošināšanu VP iepirkumā

gada jūlija sākumā Iekšējās drošības birojs ir pabeidzis pirmstiesas izmeklēšanu vēl vienā kriminālprocesā, kas saistīts ar Valsts policijas veiktajiem iepirkumiem un rosina Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret trim Valsts policijas (VP) amatpersonām, kuras ļaunprātīgi izmantoja dienesta stāvokli, kā arī četrām privātpersonām par minēto valsts amatpersonu pretlikumīgo darbību atbalstīšanu.

Pirmstiesas izmeklēšanas gaitā Iekšējās drošības birojs guva pierādījumus tam, ka vadošus amatus ieņemošas Valsts policijas amatpersonas ar privātpersonu atbalstu panāca vienam pretendentam izdevīgu prettiesisku priekšrocību nodrošināšanu Valsts policijas iepirkumā par kopējo summu vairāku miljonu eiro apmērā. Vienlaikus tika noskaidrots, ka viena no Valsts policijas amatpersonām pretendentam izpauda ar plānoto iepirkumu saistītas neizpaužamas ziņas, tādējādi gan ierobežojot brīvas konkurences iespējamību iepirkumā, gan kaitējot Valsts policijas interesēm.

Saistībā ar minētajām iespējamajām pretlikumīgajām valsts amatpersonu darbībām Iekšējās drošības birojs rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret trim Valsts policijas amatpersonām par Krimināllikuma 318.panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma – dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana – izdarīšanu, kā arī pret vienu no minētajām Valsts policijas amatpersonām rosināts uzsākt kriminālvajāšanu arī par Krimināllikuma 329.pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma – neizpaužamu ziņu izpaušana – izdarīšanu. Vienlaikus Iekšējās drošības birojs rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret četrām privātpersonām par Krimināllikuma 318.panta pirmajā daļā un 20.panta ceturtajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma – dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas atbalstīšana – izdarīšanu.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU