DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Atbalsts Covid-19 krīzes ietekmētajiem kultūras pasākumu rīkotājiem būs pieejams ilgāk

Valdība 29. jūnija sēdē apstiprināja pēc Kultūras ministrijas (KM) iniciatīvas virzīto atbalstu Covid-19 krīzes ietekmētajiem kultūras pasākumu rīkotājiem Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammas „Kultūras pasākumu rīkotāju biļešu kompensācija” ietvaros.

Precizētā atbalsta programma turpināsies līdz š.g. 31. decembrim, un tās īstenošanai tiks rezervēts finansējums, kas nepārsniegs 2 132 861 eiro. Finansējums tiks piešķirts pēc katrai mērķprogrammas kārtai iesniegto pieteikumu izvērtēšanas.

Biļešu kompensācija 80% apmērā tiks veikta šādos gadījumos:

  • par līdz 2021. gada 1. jūlijam atceltajiem pasākumiem, kuru biļetes bija tirdzniecībā līdz 2021. gada 15. jūnijam;
  • par līdz 2021. gada 31. augustam apmeklētāju atdotajām pasākumu biļetēm, kuras bija tirdzniecībā līdz 2021. gada 15. jūnijam, un pasākumi notiek ar izmainītiem norises nosacījumiem, ja persona tos nevar apmeklēt noteikto ierobežojumu vai izmainīto norises nosacījumu dēļ;
  • par apmeklētāju atdotajām biļetēm, kas iegādātas līdz 2021.gada 31.decembrim uz pasākumu, kurš notiek, bet persona un viņu pavadošā persona nevar to apmeklēt pozitīva Covid-19 testa rezultāta dēļ.

Lai nodrošinātu, ka pasākuma rīkotājs saņems kompensāciju tikai par noteikto ierobežojumu dēļ apmeklētāju atpakaļ atdotajām biļetēm, kuras nav pārdevis otrreiz, rīkotājam, piesakoties atbalstam, būs jāiesniedz pārskats par kopējo pasākuma apmeklētāju skaitu, kompensēto biļešu skaitu un otrreizēji pārdoto biļešu skaitu.

Programmas mērķis ir atbalstīt kultūras pasākumu rīkotājus, kuri valstī noteikto Covid-19 ierobežojumu dēļ bija spiesti atcelt izziņotos publiskos kultūras pasākumus, kuriem bija jānoris Latvijas valsts teritorijā Ministru kabineta (MK) izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā un arī pēc tās, kad bija aizliegums rīkot publiskus pasākumus.

Arī šobrīd publisko pasākumu norise pakļauta ierobežojumiem, - tos var apmeklēt tikai pilnībā pret Covid-19 vakcinētas personas, Covid-19 pārslimojušās personas vai personas ar negatīvu Covid-19 testu.

Daudzi pasākumu rīkotāji pērn plānotos pasākumus ir pārcēluši uz šā gada vasaru, tomēr, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, nav prognozējams, vai pasākumus varēs apmeklēt visi, kas iepriekš bija iegādājušies biļetes uz publiskajiem pasākumiem, jeb biļetes iegādi veikuši brīdī, kad nebija zināmi ierobežojumi, kādas personas varēs apmeklēt pasākumus. Līdz ar to ir nepieciešams turpināt sniegt uzsākto atbalstu biļešu kompensācijai līdz gada beigām.

Precizētais atbalsta mehānisms pirms atbalsta piešķiršanas jāsaskaņo ar Eiropas Komisiju.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU