DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Noteiks vienotu un skaidru rīcību kredītiestāžu rīcībā esošo neizpaužamo ziņu pieprasīšanā un sniegšanā

Otrdien, 22. jūnijā, Ministru kabinets izdeva noteikumus “Kārtība, kādā pieprasa un sniedz kredītiestādes rīcībā esošās neizpaužamās ziņas, arī ziņas darījuma pārraudzības gadījumā”.

Noteikumu mērķis ir noteikt vienotu un skaidru rīcību procesa virzītājiem, operatīvās darbības subjektiem, tiesām, Finanšu izlūkošanas dienestam (FID) un kredītiestādēm gadījumos, kad tiek pieprasītas un sniegtas kredītiestādes rīcībā esošās neizpaužamās ziņas, un ieviest tehnisko risinājumu, kas datu apmaiņu starp minētajiem subjektiem un institūcijām padarīs ātrāku, vienkāršāku un efektīvāku.

Noteikumi paredz kārtību, kādā procesa virzītājs un operatīvās darbības subjekts pieprasa un kredītiestāde sniedz tās rīcībā esošās neizpaužamās ziņas, arī ziņas darījuma pārraudzības gadījumā, kā arī šo ziņu sniegšanas termiņu, pieprasījuma veidlapas paraugu un mašīnlasāmo datu struktūru. Tāpat noteikumi paredz kārtību, kādā kredītiestāde sniedz ziņas FID un tiesai darījuma pārraudzības gadījumā, kā arī šo ziņu sniegšanas termiņu.

Noteikumi stāsies spēkā šā gada 1. jūlijā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU