DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Latvijā atklāta Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programma ar kopējo finansējumu 95,5 miljardi eiro

Piektdien, 2021. gada 18. jūnijā, notika Eiropas Savienības (ES) lielākās pētniecības un inovācijas programmas "Apvārsnis Eiropa" atklāšanas pasākums Latvijā. Programma "Apvārsnis Eiropa" ir programmas "Apvārsnis 2020" turpinājums un tās kopējais budžets no 2021.- 2027. gadam būs 95,5 miljardi eiro,  ko kuriem  14,7 miljardi jau šobrīd ir paredzēti ES prioritātēm, kas saistītas gan ar Eiropas "Zaļo kursu", gan "Eiropas digitālo desmitgadi", gan koronavīrusa pandēmijas izraisīto tiešo saimniecisko un sabiedrisko kaitējumu mazināšanu NextGenerationEU instrumenta ietvaros.

Atklājot nozīmīgo pasākumu, izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece savā pirmajā runā saistībā ar zinātni un pētniecību uzsvēra, ka Latvijai un Eiropai ir nepieciešama izcila, atvērta un iekļaujoša zinātne programmā “Apvārsnis Eiropa”. Ministre informēja, ka valdībā nesen apstiprinātājās Zinātnes, tehnoloģijas attīstības un inovācijas pamatnostādnēs  2021.-2027. gadam, kuras veidotas saskaņā ar Eiropas pētniecības telpas mērķiem un uzdevumiem, ir noteikts mērķis par pētniecības un inovāciju finansējumu 1,5 % apmērā no valsts budžeta.

Eiropas Komisijas ģenerāldirektors pētniecībā un inovācijās Žans-Ēriks Pakē (Jean-Eric Paquet) uzrunā aicināja visus Latvijas dalībniekus  izmantot  programmas “Apvārsnis Eiropa” sniegtās plašās iespējas sadarboties pētniecības un inovācijas jomā ar partneriem citās valstīs: “Vienlaikus ar jau Latvijā notiekošajām reformām, kas stiprinās valsts pētniecības un inovācijas kapacitāti, tas veicinās arī Eiropas kopējo konkurētspēju un palīdzēs mums rast inovatīvus risinājumus, lai sasniegtu Eiropas zaļo un digitālo transformāciju."

Žiljēns Gerjē (Julien Guerrier), Eiropas komisijas Kopējās politikas centra direktors, savā runā uzsvēra, ka Latvijas dalībnieku sekmības rādītājs iepriekšējā programmā "Apvārsnis 2020" bijis 14%, kas ir virs vidējā ES, kur tas ir 13%. Viņš arī vērsa uzmanību, ka "Apvārsnis Eiropa" darba programmas tuvākajam laikam ir apstiprinātas un tas nozīmē iespēju sākt startēt projektos.

Jānis Paiders, Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktora vietnieks zinātnes jomā, informēja, ka visaktīvāk Latvijas pārstāvji piedalījušies programmas “Apvārsnis 2020” trešajā pīlārā - sabiedrības izaicinājumi. Viņš norādīja, ka sadarbībā ar ārzemju partneriem tieši pētniecības izcilība  ir viena no mūsu galvenajām zinātnes politikas prioritātēm. Plānotie ieguldījumi pētniecībā un attīstībā veicinās vajadzīgo spēju attīstību.

Plašāka informācija pielikumā un IZM mājaslapā: https://www.izm.gov.lv/lv/jaunums/latvija-atklata-eiropas-savienibas-petniecibas-un-inovaciju-programma-ar-kopejo-finansejumu-955-miljardi-eiro

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU