DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Notiks seminārs par ES stratēģisko komunikāciju un dezinformācijas radītajiem izaicinājumiem

Rīt, 16. jūnijā, tiešsaistē notiks Latvijas, Francijas un Itālijas aizsardzības ministriju kopīgi organizēts seminārs par ES stratēģisko komunikāciju un dezinformācijas radītajiem izaicinājumiem, kura atklāšanā dalībniekus uzrunās aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Semināra mērķis ir veicināt viedokļu un pieredzes apmaiņu par jautājumiem, kas saistīti ar ES stratēģiskā līmeņa dokumenta “Stratēģiskais kompass drošībai un aizsardzībai” sagatavošanu. Pasākumā piedalīsies sabiedroto valstu aizsardzības ministriju pārstāvji, kā arī ES un NATO augsta līmeņa amatpersonas un struktūrvienību pārstāvji.

Paneļdiskusijās semināra dalībnieki apspriedīs tādas tēmas kā stratēģiskās komunikācijas efektivitāte, ES perspektīvas cīņā pret informācijas manipulācijas kampaņām, sabiedrības noturība pret dezinformāciju, kā arī stratēģiskās komunikācijas loma militārās operācijās.

“Stratēģiskais kompass drošībai un aizsardzībai” ir ES dokuments, kura mērķis ir izstrādāt vienotu Eiropas drošības un aizsardzības kultūru, pamatojoties uz valstu kopīgajām vērtībām un mērķiem, vienlaikus ņemot vērā dalībvalstu drošības un aizsardzības politikas specifiku.

Pamatojoties uz apdraudējumu analīzi un citiem dalībvalstu sagatavotajiem dokumentiem, Stratēģiskajā kompasā tiks noteikti politikas orientieri jeb konkrēti mērķi un uzdevumi tādās jomās kā krīžu pārvarēšana, noturība, spēju attīstība un starpvalstu partnerību veidošana. Plānots, ka ES Padome dokumentu pieņems 2022. gadā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU