DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības
1
1

Meklē iespējas palielināt Rīgas pašvaldības policijas darbinieku atlīdzību

Trešdien, 9. jūnijā, Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas deputāti iepazinās ar Rīgas pašvaldības policijas (RPP) ziņojumu par darba apstākļu uzlabošanu. Balstoties uz šo ziņojumu un pēc papildus informācijas par darba vides uzlabojumiem saņemšanas, tiks izstrādāti pašvaldības noteikumi, kas paredzēs iespēju noteikt policistiem papildu piemaksu par darbu īpaša riska apstākļos.

Komitejas priekšsēdētāja Linda Ozola: “Viena no Rīgas pašvaldības policijas Stratēģiskā plāna 2021-2024 prioritātēm ir darbinieku drošība un labklājība. Tādēļ pašvaldība ir gatava meklēt iespējas policistu atlīdzības palielināšanai. Vidēji gadā šādu piemaksu par darbu īpaša riska apstākļos ieviešanai un darba laika izmaiņām būtu nepieciešami aptuveni divi miljoni eiro. Pašvaldības ieguvums, ieguldot līdzekļus pašvaldības policijas darbinieku atlīdzības palielināšanā, ir nesalīdzināmi lielāks par aprēķināto ietekmi budžetam.”

RPP darbinieku atlīdzības palielināšanas projekts paredz noteikt piemaksu par risku 25% apmērā no mēnešalgas pamatfunkciju veicējiem un piemaksu par risku 10% apmērā no mēnešalgas atbalsta funkciju veicējiem – galvenajiem inspektoriem un galvenajiem speciālistiem ar likumā “Par policiju” noteiktajām pilnvarām.

RPP priekšnieka p.i. Andrejs Aronovs: “Mūsu darbinieki diennakts režīmā profesionāli un ar lielāko apzinību pilda savus pienākumus un mums ir jāsniedz viņiem drošības sajūta par savu nākotni. Darbinieku atbilstoša finansiālā motivācija kā ieguldījums pilsētas drošībā ir viens no nepieciešamiem soļiem izvirzītās prioritātes sasniegšanā.”

Minētajā ziņojumā norādīts, ka jautājums par policijas darba grūto fizisko un emocionālo aspektu nav apstrīdams. No policijas darbiniekiem tiek sagaidīts, ka neatkarīgi no stresa pakāpes tie spēs pieņemt korektus un pareizus lēmumus. Gan policijas iestādes vadība, gan valdība, gan sabiedrība kopumā sagaida no policijas darbiniekiem ne tikai labu fizisko sagatavotību, bet arī spējas uzturēt augstu kapacitāti, pildot savus darba pienākumus. Policijas darbiniekiem ir jāstrādā maiņu darbs, jāiedzīvojas potenciāli mulsinošās lomās, jāpārslēdzas no represīvas tiesībaizsardzības uz kalpošanu sabiedrībai, vienmēr jābūt modriem un regulāri jāsaskaras ar briesmām citu cilvēku drošības nodrošināšanā, tādēļ policistu darbā ir vairāk stresa, nekā citos amatos, teikts ziņojumā. 

Saistībā ar pašvaldības policistu darba veicinošo apstākļu uzlabošanu komitejas deputāti analizēja divus faktorus: darba algas palielināšana un papildu pārtraukuma noteikšana.

Salīdzinot pašreizējo RPP darbinieku atalgojumu Baltijas valstu vidū, secināms, ka noteiktās algas pēc visu nodokļu nomaksas nevar konkurēt ar tuvējo valstu līdzīga darba izpildītājiem, pat pierēķinot uzturdevas kompensāciju.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU