DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizsardzības ministrs uzturēsies vizītē Itālijā

No 9. līdz 13. jūnijam aizsardzības ministrs Artis Pabriks uzturēsies vizītē Itālijā, lai tiktos ar Itālijas aizsardzības ministru Lorenco Gvenīri (Lorenzo Guerini) un pārrunātu abu valstu turpmāko sadarbību aizsardzības jomā.

Vizītes laikā A. Pabriks arī tiksies ar Itālijas senāta Aizsardzības komisijas prezidenti Robetu Pinoti (Roberta Pinotti), Itālijas parlamenta pārstāvjiem un Aizsardzības komitejas prezidentu Džanluku Rizzo (Gianluca Rizzo), lai pateiktos par Itālijas ieguldījumu Latvijas drošībā, piedaloties Baltijas Gaisa telpas patrulēšanas misijā un NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā Latvijā, kā arī skaidrotu Baltijas reģiona drošības izaicinājumus. Tikšanās laikā plānots apspriest arī aizsardzības politikas aktualitātes un sadarbību starptautiskās drošības sekmēšanā. 

Papildus ministrs apmeklēs Eiropas operācijas “EUNAVFOR MED IRINI” štābu, kur dienesta pienākumus pilda arī pārstāvji no Latvijas Jūras spēkiem.

Itālija ir viena no NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā dalībvalstīm. Dalībai kaujas grupā Itālija uz Latviju nosūtījusi mehanizēto kājnieku rotu ar bruņumašīnām.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1500 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. 

NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU