DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Reklāmdevēji līdz 9. jūnijam var iesniegt jaunus vai precizēt iesniegtos izcenojumus par priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Ievērojot, ka pašvaldību vēlēšanas Varakļānu un Rēzeknes novadā pārceltas uz š.g. 11. septembri, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) vērš uzmanību, ka aģitācijas materiālus drīkstēs izvietot tikai tie reklāmas pakalpojumu sniedzēji, kas būs deklarējuši izvietošanas izcenojumus. Reklāmdevējiem aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumu iesniegšanas termiņš ir 9. jūnijs.

Savukārt reklāmdevējiem, kas līdz 7. janvārim iesniedza KNAB izcenojumus aģitācijas materiālu izvietošanai aizvadītajās pašvaldību vēlēšanās un kas plāno aģitācijas materiālus izvietot arī pirms gaidāmajām vēlēšanām Varakļānu un Rēzeknes novadā, izcenojumi atkārtoti nav jāiesniedz. Ja reklāmdevējs plāno precizēt iesniegtos izcenojumus, to var darīt līdz 9. jūnijam.

Lai politiskajiem spēkiem, kas kandidē pašvaldību vēlēšanās, būtu nodrošināti vienlīdzīgi aģitācijas materiālu izvietošanas apstākļi, politisko partiju, to apvienību un deputātu kandidātu aģitācijas materiālus drīkst izvietot tikai tie reklāmas pakalpojumu sniedzēji, kas deklarējuši izcenojums KNAB un Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP).

Reklāmas pakalpojumu sniedzējiem, kas plāno piedāvāt izvietot priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus preses izdevumos, publiskajās vietās un internetā, izcenojumi jāiesniedz KNAB. Turpretī pienākums iesniegt priekšvēlēšanu aģitācijas izcenojumus publiskās vietās nav attiecināms uz personām, kas nav saistītas ar politiskajiem spēkiem un kas priekšvēlēšanu aģitāciju plāno veikt savā vārdā.

Savukārt reklāmas pakalpojumu sniedzējiem, kas piedāvā aģitācijas materiālus izvietot elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, izcenojumi jāiesniedz NEPLP.

Informāciju par priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izcenojumiem KNAB aicina iesniegt trīs veidos – elektroniski, klātienē vai pa pastu. KNAB visus iesniegtos reklāmdevēju izcenojumus publicē iestādes tīmekļa vietnē www.knab.gov.lv.

Priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms pārceltajām Varakļānu un Rēzeknes novada domju vēlēšanām sākās 4. jūnijā un ilgs līdz vēlēšanu dienai – 11. septembrim.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU