DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Saeimas priekšsēdētāja pateicas Šveices vēstniekam par ieguldījumu parlamentārā dialoga stiprināšanā

FOTO: Ernests Dinka, Saeima

Latviju un Šveici vieno regulārs politiskais dialogs un cieša sadarbība. Vēlos pateikties par jūsu ieguldījumu Latvijas un Šveices parlamentārā dialoga stiprināšanā, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pirmdien, 7.jūnijā, tiekoties ar Šveices Konfederācijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Konstantīnu Oboļenski (Konstantin Obolensky), kurš Saeimas namā bija ieradies atvadu vizītē.

“Mēs augstu vērtējam to, ka Šveice neatzina Latvijas inkorporāciju Padomju Savienībā un bija viena no pirmajām valstīm, kas 1991.gadā atjaunoja diplomātiskās attiecības ar mūsu valsti,” uzsvēra I.Mūrniece. Sarunā puses izcēla Šveices parlamentāriešu grupas “Pro Baltikum” atbalstu Baltijas valstīm kopš to neatkarības atjaunošanas un pauda gandarījumu, ka grupa atjauno savu darbību pēc Šveices Nacionālās padomes prezidentes vizītes Baltijas valstīs 2020.gada oktobrī.

Šveici Latvijā labi pazīst, pateicoties tiem projektiem, kas iepriekšējos gados īstenoti ar Šveices finanšu instrumenta atbalstu. Esam ieinteresēti šo sadarbību turpināt, atzīmēja I.Mūrniece. Tāpat I.Mūrniece uzsvēra plašās sadarbības iespējas biomedicīnā, mākslīgā intelekta valodas tehnoloģijās, kā arī ātrgaitas dzelzceļa projekta “Rail Baltica” īstenošanā.

Tikšanās laikā Saeimas priekšsēdētāja un vēstnieks pārrunāja Šveices un Eiropas Savienības (ES) attiecību perspektīvu pēc Šveices valdības lēmuma pārtraukt sarunas par ES un Šveices Institucionālo ietvarlīgumu.

K.Oboļenskis par Šveices Konfederācijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā tika akreditēts 2017.gadā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU