DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Plešs: pašvaldības no valsts budžeta saņems 27 milj. augstas gatavības projektu īstenošanai

Šodien Ministru kabinets apstiprinājis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rīkojuma projektu “Par atbalstītajiem augstas gatavības pašvaldību investīciju projektiem valsts budžeta finansējuma piešķiršanai, kas saistīti ar Covid-19 krīzes pārvarēšanu un ekonomikas atlabšanu”. Augstas gatavības investīciju projektiem pašvaldībām jau šogad būs pieejami vairāk nekā 27 milj. eiro.

Izvērtējot 83 iesniegtos projektus, kopā atbalstīts 21 projekts Rīgas pilsētā, Valmieras pilsētā, Smiltenes novadā, Ogres novadā, Daugavpils pilsētā, Ventspils pilsētā, Gulbenes novadā, Rēzeknes pilsētā,  Alūksnes novadā, Stopiņu novadā, Jelgavas pilsētā, Siguldas novadā, Vecumnieku novadā, Tukuma novadā, Talsu novadā, Valkas novadā.

Kopējais valsts budžeta finansējums šiem projektiem paredzēts  50 931 583 eiro: 2021. gadā  27 150 000 eiro, savukārt 2022. gadā – 23 781 583 eiro apmērā.

Šī gada finansējums plānots no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, savukārt finansējums 2022.gadam tiks iestrādāts VARAM budžetā, gatavojot 2022.gada valsts budžeta projektu.

Ministrs Artūrs Toms Plešs (AP!): “Stipras un uz attīstību vērstas pašvaldības ir visas valsts kopējās izaugsmes pamatā. Lielu un jau augstas gatavības investīciju projektu īstenošana, īpaši sarežģītajos Covid-19 radītās ietekmes apstākļos, ir izaicinājums, kur valsts kā spēcīgs partneris var sniegt pašvaldībām nepieciešamo atbalstu. Esam atbalstījuši 21 projektu dažādās pašvaldībās Latvijā, kur šogad un nākamgad kopā valsts finansējums paredzēts vairāk nekā 50 miljonu apmērā. Tas nozīmē gan darba iespējas iedzīvotājiem un uzņēmējiem, gan pašvaldību attīstībai nozīmīgu un sabiedrībai nepieciešamu projektu drīzu īstenošanu. Ņemot vērā lielo pašvaldību interesi, saskatām nepieciešamību spriest par šādas programmu turpināšanu.”

Pašvaldības projektus varēja pieteikt diviem mērķiem: pašvaldību pakalpojumu infrastruktūras attīstībai, uzlabojot pakalpojumu kvalitāti un pieejamību iedzīvotājiem; Rīgas Austrumu maģistrāles posma izbūves otrajai kārtai.

Projektu būtiskākie kritēriji bija to augstā gatavība un īstenošanas uzsākšana vai pabeigšana 2021.gādā, kā arī būtiska bija projekta rezultātu ilgtspējas nodrošināšana pēc administratīvi teritoriālās reformas.

Iesniegtos projektus izvērtēja komisija, kurā ietilpst VARAM, Finanšu ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Satiksmes ministrijas un Zemkopības ministrijas pārstāvji.

Ar atbalstīto projektu sarakstu var iepazīties šeit.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU