DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. maijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

CAA ar nosacījumu atļāvusi aviokompānijām izmantot Izraēlas gaisa telpu

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) pārskatījusi Izraēlas gaisa telpas drošības risku novērtējumu un atzinusi to par drošu civilās aviācijas gaisa kuģu lidojumiem. Tas nozīmē, ka pārvadātāji var atsākt izmantot Izraēlas gaisa telpu pārlidojumiem uz citiem galamērķiem, kā arī atsākt lidojumus uz un no Izraēlas lidostām, pirms tam veicot drošības risku novērtējumu.

Analizējot starptautisko un nacionālo partneru sniegto informāciju, CAA secinājusi, ka sakarā ar panākto vienošanos starp konfliktējošām pusēm, drošības apdraudējums civilās aviācijas gaisa kuģiem, kuri veic lidojumus uz Izraēlas lidostām vai šķērso Izraēlas gaisa telpu, ir būtiski samazinājies.

Drošības situācija pašreizējā laika posmā ļauj veikt civilās aviācijas gaisa kuģu lidojumus uz Izraēlas lidostām un Izraēlas gaisa telpā, pirms katra lidojuma noskaidrojot aktuālo informāciju par drošības apdraudējumiem un veicot drošības risku izvērtēšanu.

Tas nozīmē, ka Latvijas aviokompānijas var atsākt izmantot Izraēlas gaisa telpu, pirms katra lidojuma veicot īpašu drošības risku novērtējumu. CAA par pieņemto lēmumu paziņojusi ieinteresētajām pusēm.

CAA 2021. gada 18. maijā, izvērtējot tās rīcībā esošo informāciju un secinot, ka Izraēlas gaisa telpas izmantošana rada draudus civilās aviācijas gaisa kuģiem, rekomendēja Latvijas aviokompānijām neveikt lidojumus uz Izraēlas lidostām, kā arī neizmantot Izraēlas gaisa telpu pārlidojumiem uz citiem galamērķiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU