DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. maijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Iekšlietu ministrija jau pagājušajā gadā novērsusi piemaksu neatbilstības iekšlietu dienestu amatpersonām

Reaģējot uz Valsts kontroles nesen publiskotajiem secinājumiem par piemaksām Valsts policijas un Valsts robežsardzes amatpersonām, Iekšlietu ministrija vērš uzmanību, ka jau pagājušajā gada septembrī  steidzamā kārtā reaģēja un jau no oktobra nodrošināja koriģēto piemaksu apmēra noteikšanas algoritmu amatpersonām, kā arī veica pārrēķinu par jau aprēķinātajām piemaksām.

No 2020.gada 1.oktobra tika ieviests precizētais algoritms atbilstoši Valsts kontroles secinājumiem. Pārrēķins tika veikts 449 Valsts policijas amatpersonām un 576 Valsts robežsardzes amatpersonām.

Revīzijas laikā pagājušajā gadā tika konstatēts, lai arī Valsts policijas un Valsts robežsardzes izmantotā piemaksu apmēra noteikšanas kārtība paredzēja detalizētu nostrādātā laika uzskaiti, kad amatpersona, pildot dienesta pienākumus, atradusies tiešā saskarē ar Covid-19 inficētām, iespējami inficētām vai riska grupas personām, aprēķinam tika izmantots algoritms, kas nenodrošināja piemaksu apmēra noteikšanu proporcionāli īpašajos apstākļos faktiski nostrādātajam laikam.

Pieprasot finansējumu piemaksām turpmākam laika periodam (par laika posmu jau no 2020.gada 1.oktobra), Iekšlietu ministrija mainīja piemaksu aprēķina algoritmu atbilstoši Valsts kontroles secinājumiem un piemaksa tika aprēķināta un izmaksāta taisnīgi. Revīzijas ziņojumā Valsts kontrole atzina, ka ieteikums ir ieviests jau revīzijas laikā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU