DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. maijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Ministru kabinets apstiprina Attīstības sadarbības politikas plānu 2021.–2023. gadam

2020. gada 18. maijā Ministru kabinets apstiprināja Ārlietu ministrijas sagatavoto Attīstības sadarbības politikas plānu 2021.–2023. gadam.

Attīstības sadarbības politikas plāns paredz konkrētus pasākumus Latvijas Attīstības sadarbības politikas pamatnostādņu 2021.–2027. gadam praktiskai ieviešanai. Plāns paredz Ārlietu ministrijas 2021.–2023. gada attīstības sadarbības budžeta izlietojumu, kā arī atspoguļo citu ministriju plānotās aktivitātes partnervalstīs.

Lai realizētu plānā ietvertos divpusējās attīstības sadarbības pasākumus, Ārlietu ministrijas 2021. gada budžetā ir piešķirts finansējums 463 813 eiro apmērā. Vairāk nekā puse no šiem līdzekļiem paredzēta granta projektu konkursiem, kā arī līdzfinansējuma konkursiem, lai sniegtu atbalstu un dalītos Latvijas praksē un pieredzē ar prioritārajām ES Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstīm, tādējādi veicinot ilgtspējīgu izaugsmi un stabilitāti minētajos reģionos.

Atbalstu partnervalstīm Latvija sniegs publiskās pārvaldes spēju un tiesiskuma stiprināšanā, uzņēmējdarbības attīstībā, demokrātiskas līdzdalības veicināšanā u.c. jomās. Savukārt digitalizācija tiek virzīta kā horizontālais atbalsta instruments partnervalstu spēju stiprināšanai iepriekš minētajās jomās.

Īstenojot plānā noteikto, Ārlietu ministrija tuvākajā laikā izsludinās ikgadējo attīstības sadarbības grantu projekta konkursu atbalsta sniegšanai prioritārajām partnervalstīm. Aicinājums iesniegt projektus konkursā tiks publicēts Latvijas Vēstnesī un Ārlietu ministrijas mājaslapā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU