DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Noteikts grafiks valsts vienotā jurista kvalifikācijas eksāmenam 2021. gada jūnijā

Ceturtdien, 22. aprīlī, notika valsts vienotā jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmena komisijas otrā sēde, kurā apstiprināja pirmā kvalifikācijas eksāmena grafiku 2021. gada jūnijā.

Kvalifikācijas eksāmenā tiks pārbaudītas studējošo zināšanas un prasmes piecās tiesību jomās un tam būs divas daļas - teorētiskā un praktiskā daļa.

Eiropas Savienības Tiesas tiesnese un eksāmena komisijas priekšsēdētāja Ineta Ziemele norāda: Vienotā jurista kvalifikācijas eksāmena komisija turpina strādāt ļoti intensīvi piecās apakškomisijās. Komisija sagatavo eksāmena jautājumus un uzdevumus (kāzusus) tā, lai studenti uz skaidriem noteikumiem varētu parādīt savas iegūtās zināšanas un lai ar šo eksāmenu tiktu ielikti labi pamati arī tālākai jurista izglītības pilnveidei visā valstī, ievērojot arī to, ka Latvijas tiesības nav izolētas no Eiropas un starptautiskiem procesiem.

2021. gada vasarā vienotais juristu profesionālās kvalifikācijas eksāmens noritēs šādos datumos:

  • Krimināltiesību un kriminālprocesa tiesībās 9. jūnijā (no plkst. 9.00 līdz 10.00 teorētiskā daļa, no plkst. 11.00 līdz plkst. 13.00 praktiskā daļa).
  • Civiltiesības, civilprocesa tiesībās un komerctiesībās 11. jūnijā (no plkst. 9.00 līdz 10.00 teorētiskā daļa, no plkst. 11.00 līdz plkst. 13.00 praktiskā daļa).
  • Konstitucionālajās tiesībās, administratīvajās tiesības un administratīvā procesa tiesībās 14. jūnijā (no plkst. 9.00 līdz 10.00 teorētiskā daļa, no plkst. 11.00 līdz plkst. 13.00 praktiskā daļa).
  • Starptautiskās un Eiropas Savienības tiesībās 16. jūnijā (no plkst. 9.00 līdz 10.00 teorētiskā daļa, no plkst. 11.00 līdz plkst. 13.00 praktiskā daļa).
  • Tiesību teorijā, tiesību filozofijā un Latvijas tiesību vēsturē 18. jūnijā (no plkst. 9.00 līdz 10.00 teorētiskā daļa, no plkst. 11.00 līdz plkst. 13.00 praktiskā daļa).

Šogad eksāmenu vasarā kārtos jau aptuveni 220 studējušie, kuri studijas profesionālajā maģistra studiju programmā tiesību zinātnē uzsāka ar 2019. gada rudens semestri. Kvalifikācijas eksāmenu būs jākārto studentiem pēc maģistra darba aizstāvēšanas.

Latvijas augstskolās studējošie kvalifikācijas eksāmenu kārtos vienlaikus tiešsaistē, izmantojot elektronisko vidi, ja vien epidemioloģisku drošības pasākumu dēļ komisijai nebūs jālemj par eksāmena kārtošanu papīra formā.

Kvalifikācijas eksāmens tiks organizēts divas reizes gadā atbilstoši ziemas un vasaras sesijai augstskolās.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU