DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Mācībās “Ramstein Alloy” stiprinās NATO un partnervalstu savietojamību

No 20. līdz 21. aprīlim Latvijā notiks NATO Gaisa spēku pavēlniecības organizētās NATO dalībvalstu un partnervalstu gaisa spēku militārās mācības “Ramstein Alloy”.

Mācību laikā pilnveidos vadības un kontroles iemaņas, sadarbību un savstarpējo savietojamību starp NATO un partnervalstīm, Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanu un reģionālo gaisa spēku resursu pielietošanu.

Militāro mācību norises laikā Latvijas teritorijā un gaisa telpā plānots izspēlēt vairākus militāros vingrinājumus, tostarp gaisa kuģa pārtveršanu, radio sakaru zudumu, dažādu tipu gaisa kuģu kontroli un atbalsta sniegšanu sabiedroto gaisa kuģiem, nonākot ārkārtas situācijās.

Militāro mācību laikā visu iesaistīto gaisa kuģu novērošanu un kontroli nodrošinās Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku Gaisa telpas novērošanas eskadriļas Kontroles un ziņošanas centrskas ir atbildīgā vienība šajās mācībās.

Militāro vingrinājumu laikā Kontroles un ziņošanas centra karavīri pilnveidos vadības un kontroles iemaņas, sadarbību un savstarpējo savietojamību starp NATO un partnervalstīm, kā arī tiks praktizētas specifiskas gaisa telpas patrulēšanas procedūras. 

Visu mācību norisi vadīs NATO Apvienotais Gaisa operāciju centrs Ūdemā, Vācijā.

Mācībās “Ramstein Alloy” būs iesaistīti vairāk nekā 16 iznīcinātāji un atbalsta gaisa kuģi no piecām NATO dalībvalstīm, Zviedrijas un Somijas, NATO agrīnās brīdināšanas un kontroles sistēmas (AWACSlidmašīna. Gaisa spēku gaisa kuģis “An-2” piedalīsies pārtveršanas operācijā Latvijas gaisa telpā.

Iedzīvotāju ievērībai!

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām, īslaicīgi radītajiem trokšņiem, militārās aviācijas gaisa kuģu pārlidojumiem un iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem.

Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam. 

Iespēju robežās operatīvā informācija par Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto aktivitātēm ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija, Facebook lapā @Latvijasarmija, kā arī Gaisa spēku Facebook lapā @gaisaspeki.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU