DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Stipendiju konkursam pieteikušās 5 augstskolas

Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu (EEZ/N) programmas “Pētniecība un izglītība” konkursam stipendiju aktivitātē projektus ir iesniegušas 5 augstskolas: Rīgas Stradiņa universitāte, Latvijas Kultūras akadēmija, Latvijas Universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte un Rīgas Tehniskā universitāte. Konkurss, kuram varēja pieteikties līdz 2021. gada 12. aprīlim,  augstskolām sniedz studentu, akadēmiskā un administratīvā personāla mobilitātes iespējas.

Latvijas augstākās izglītības iestādes kopumā projektos piesaistījušas 4 partnerus no Norvēģijas, 3 no Islandes un 1 no Lihtenšteinas augstskolām. Tai skaitā saņemti arī 2 projektu iesniegumi, kuri plāno veidot sadarbību ar apstiprinātajiem Baltijas pētniecības projektiem, kas paaugstina iespējas finansējuma saņemšanai. Šāda sadarbība palielina pētniecības projektu ietekmi, kā arī attīsta augstākās izglītības studentu, akadēmiskā un administratīvā personāla zināšanas, prasmes un kompetenci pētniecības jomā. Studējošo mobilitāti no 3 līdz 11 mēnešiem projektos pieteikušas 5 augstskolas, bet akadēmiskā un administratīvā personāla mobilitāti no vienas līdz četrām nedēļām pieteikušas 4 augstskolas.

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) projektu iesniegumu vērtēšanas procesu uzsāks šī gada aprīlī. Vērtēšanas procesa rezultātu paziņošana plānota līdz jūlijam. Apstiprinātie projekti saņems finansējumu līdz 100% apmērā, no kuriem 15% ir valsts līdzfinansējums, bet 85% - EEZ/N finansējums. Projekta minimālais programmas finansējums ir 10 000 eiro, maksimālais finansējums ir 200 000 eiro, bet kopējais finansējums ir 1 582 866 eiro.

VIAA konkursu rīko sadarbībā ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) un Norvēģijas Starptautiskās sadarbības un kvalitātes uzlabošanas aģentūru augstākās izglītības jomā. EEZ/N grantu programmas “Pētniecība un izglītība” apsaimniekotājs ir IZM, kas atbild par programmas īstenošanu Latvijā. Savukārt VIAA kā programmas ieviesējs veic projektu vērtēšanu, īstenošanas uzraudzību un kontroli. Stipendiju aktivitāte sniedz ieguldījumu augstākajā izglītībā un pētniecībā, mazinot ekonomiskās un sociālās atšķirības Eiropas Ekonomikas zonā, stiprinot divpusējās attiecības un veicinot apmaiņu starp donorvalstīm un Latviju.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU