DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Nelegālo akcīzes preču apkarošana Rīgas reģionā: pirmā ceturkšņa rezultāti

Nelikumīgo akcīzes preču apkarošana visā Latvijā ir policistu ikdiena. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas, turpinot aktīvu cīņu ar nelegālo akcīzes preču apriti, šī gada pirmajos trīs mēnešos – janvārī, februārī un martā – kopumā Rīgas reģionā ir atsavinājuši teju divus miljonus nelegālo cigarešu, aptuveni 2700 litru nelegālā alkohola, kā arī 17 614 litrus dīzeļdegvielas.

Turpinot aktīvi apkarot nelegālo akcīzes preču apriti, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes (VP RRP) amatpersonas laika posmā no 2021. gada 1. janvāra līdz 31. martam Rīgas Centrāltirgū reģistrējušas 26 notikumus ar aizturētām personām par nelikumīgu tabakas izstrādājumu iegādāšanos, glabāšanu un tirgošanu. Trīs mēnešu laikā ir uzsākti deviņi kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 221.6 panta, proti, par tabakas izstrādājumu nelikumīgu realizāciju nelielā apmērā. Divām aizdomās turētajām personām piemērots visbargākais drošības līdzeklis – apcietinājums. Kopumā saistībā ar nelegālo akcīzes preču apriti Rīgas Centrāltirgū administratīvo pārkāpumu procesos un kriminālprocesu ietvaros izņemtas 52 758 nelegālās cigaretes.

VP RRP Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 1. nodaļas amatpersonas šī gada pirmajā ceturksnī kriminālprocesu ietvaros aizturējušas 14 personas par nelikumīgu tabakas izstrādājumu un alkohola apriti, bet piecām aizdomās turētajām personām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Tāpat VP RRP Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 1. nodaļas policisti šī gada pirmajos trīs mēnešos izņēmuši 1 272 063 nelegālās cigaretes, 1080 litru nelegālā alkohola, skaidru naudu 36 178, 58 eiro apmērā, kā arī 8750 litru dīzeļdegvielas.

Savukārt kopumā Rīgas reģionā pirmajā ceturksnī likumsargi izņēmuši 1 946 002 nelegālās cigaretes, no kurām 1 503 210 nelegālo cigarešu bijušas bez akcīzes markām un 336 534 ar Baltkrievijas akcīzes markām. Tāpat izņemti 2750,94 litri nelegālā alkohola un 17 614,2 litri dīzeļdegvielas.

Policija arī turpmāk īstenos aktivitātes nelegālo akcīzes preču aprites apkarošanā un aicina arī iedzīvotājus iesaistīties šajā cīņā. Ja kādam ir informācija par nelegālo akcīzes preču apriti, informēt policiju iespējams, zvanot pa tālruņa numuru 110, iesniedzot elektronisku iesniegumu portālā Latvija.lv, nosūtot iesniegumu parakstītu ar drošu elektronisko parakstu uz e-pastu: pasts@vp.gov.lv. Tāpat iesniegumu var nogādāt tuvākajā Valsts policijas iecirknī, vai nelegālo akcīzes preču tirdzniecības vietas var ātri un ērti atzīmēt Iekšlietu ministrijas interaktīvajā kartē: https://web.ic.iem.gov.lv/gis2/

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU