DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Profesionālās izglītības un profesionālās ievirzes izglītības pedagogi saņems vienreizēju piemaksu par darbu Covid-19 pandēmijas laikā

Profesionālās izglītības un profesionālās ievirzes (mūzikā, mākslā, dejā un sportā) izglītības pedagogi un atbalsta personāls saņems vienreizēju piemaksu par papildu slodzi un palielinātu darba apjomu obligātā mācību satura apguvē Covid-19 pandēmijas laikā, nodrošinot vienlīdzīgu pieeju visiem audzēkņiem. Piemaksas apmērs sastāda aptuveni 30% no pedagogu zemākās algas likmes. Šāds lēmums šodien, 2021. gada 8. aprīlī, pieņemts valdībā, izskatot Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotos priekšlikumus atbalsta piešķiršanai.

Pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas profesionālās izglītības un profesionālās ievirzes izglītības pedagogiem bija nepieciešama ātra pārorientēšanās uz attālinātu mācību procesu, veidojot individuāli pielāgotus mācību plānus audzēkņiem un nodrošinot praktiskās mācības profesijas apguvei, kā arī organizējot individuālu pieeju, kas ir nozīmīga gan izglītības turpināšanai nākamajā izglītības pakāpē, gan novēršot priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu, kā arī psiholoģisku  atbalstu audzēkņiem. Darba apjoms un psiholoģiskā slodze ievērojami palielinājās arī tiem pedagogiem profesionālās izglītības un profesionālās ievirzes izglītības iestādēs, kuri gatavo skolēnus gada noslēguma pārbaudes darbiem un profesionālās kvalifikācijas eksāmeniem, kā arī praktiskajiem darbiem, kas nav izpildāmi attālinātajā mācību procesā.

Finansiālais atbalsts tiks sniegts visiem pedagogiem, kuri valsts izglītības sistēmas ietvaros ir nodarbināti licencēto un akreditēto profesionālās vidējās izglītības un profesionālās ievirzes (mūzikā, mākslā, dejā un sportā) izglītības programmu īstenošanā (profesionālās izglītības iestādēs piemaksas tiks aprēķinātas tikai tām pedagoģiskajām likmēm, kas paredzētas vidējās profesionālās izglītības programmu īstenošanai).

Kopējais piešķirtais finansējums no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem ir 2,1 milj. eiro, kas tiek proporcionāli sadalīts Izglītības un zinātnes ministrijai, Zemkopības ministrijai, Labklājības ministrijai, Kultūras ministrijai un Veselības ministrijai.

Ar IZM  sagatavoto informatīvo ziņojumu "Par profesionālās izglītības un profesionālās ievirzes (mūzikā, mākslā, dejā un sportā) izglītības pedagogu un atbalsta personāla vienreizēju piemaksu mācību satura apguvei Covid-19 pandēmijas laikā" un rīkojuma projektu "Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem"" var iepazīties MK tīmekļvietnē.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU