DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Robežšķērsošana
1
1

Svētku brīvdienās robežsargi konstatē 13 Ukrainas pilsoņus ar viltotiem Covid-19 testiem

Svētku brīvdienās, 2. un 5. aprīlī, Valkā robežsargi konstatēja 13 Ukrainas pilsoņus, kuri robežsargiem uzrādīja viltotus Covid-19 testus.

Piektdien, 2. aprīlī, Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes Vidzemes dienesta amatpersonas, veicot imigrācijas kontroli uz autoceļa A3, Valkā, apturēja kādu Volkswagen Transporter markas automašīnu, kurā konstatēja astoņus Ukrainas pilsoņus ar viltotiem Covid-19 testiem.

Personas sodītas pēc Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā trešā panta pirmās daļas ar 650 eiro katra.

Savukārt pirmdien, 5. aprīlī, robežsargi apturēja kādu Mercedes Benz Sprinter markas automašīnu, kurā konstatēja piecus Ukrainas pilsoņus ar viltotiem Covid-19 testiem.

Četras personas sodītas pēc Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā trešā panta pirmās daļas ar 500 eiro katra, savukārt automašīnas vadītājs sodīts ar 600 eiro naudas sodu.

Abos gadījumos lietas materiāli nodoti Valsts policijas amatpersonām, kuras uzsāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 275. panta pirmās daļas par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU