DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība
1
1

Turpina piešķirt piemaksas policistiem un robežsargiem par darbu Covid-19 izplatības ierobežošanai

Ceturtdien, 1.aprīlī, Ministru kabinets izdeva rīkojumu piešķirt Iekšlietu ministrijai finansējumu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai nodrošinātu piemaksas Valsts policijas, Valsts policijas koledžas, Valsts robežsardzes, Valsts robežsardzes koledžas amatpersonām par darbu Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanā.

“Iekšlietu dienesti sadarbībā ar citu nozaru operatīvajiem dienestiem turpina strādāt paaugstināta riska apstākļos. Ir sperti nozīmīgi soļi ierobežojumu jēgpilnā sakārtošanā, iekšlietu dienestu resursu novirzīšanā tur, kur tas visvairāk nepieciešams sabiedrības epidemioloģiskās drošības vajadzībām, tādēļ piemaksu piešķiršana amatpersonām par darbu Covid-19 vīrusa mazināšanai ir būtisks finansiāls atbalsts. Tomēr šis nav uzskatāms par  ilgtermiņa risinājumu iekšlietu dienestu zemā atalgojuma celšanai. Ilgtermiņā ir jādomā par iekšlietu dienestu atalgojuma jautājuma un darba apstākļu sakārtošanu. Esam izstrādājuši jaunu atlīdzības koncepciju atalgojuma palielināšanai, ko virzām izskatīšanai valdībā, lai izlīdzinātu iekšlietu nozares atalgojumu gan ar aizsardzības resoru, gan prokuratūru. Iekšlietu dienestu sakārtošana pozitīvi ietekmēs Latvijas attīstību un ikvienu no mums,” tā iekšlietu ministrs S.Ģirģens.

Piemaksas apmērs par vienu stundu paredzēts 75% apmērā no amatpersonai noteiktās stundas algas likmes, ievērojot noteiktos kritērijus un uzskaitīto amatpersonas iesaistes vai saskares stundu skaitu. Rīkojuma projektu sagatavoja un virzīja Iekšlietu ministrija, lai nodrošinātu piemaksas Valsts policijas, Valsts policijas koledžas, Valsts robežsardzes un Valsts robežsardzes koledžas amatpersonām.

Rīkojums paredz piešķirt Iekšlietu ministrijai finansējumu 776 335 eiro apmērā, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar piemaksu piešķiršanu laikposmā no 2021. gada 1. februāra līdz 2021. gada 28. februārim, no tiem Valsts policijai – 463 522 eiro; Valsts policijas koledžai – 504 eiro; Valsts robežsardzei – 309 267 eiro; Valsts robežsardzes koledžai – 3 062 eiro.

Kritēriji piemaksas piešķiršanai joprojām paliek nemainīgi: amatpersona ir tiešā pierādāmā saskarē ar Covid-19 inficētām vai iespējami inficētām personām; amatpersona ir tiešā pierādāmā saskarē ar Covid-19 riska grupas pacientiem, kuriem nav apstiprināta slimība, bet ir jāievēro karantīna vai pašizolācija; amatpersona piedalās pasākumos, kas saistīti ar sabiedriskās kārtības nodrošināšanu un noteikto ierobežojumu kontroli.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU