DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. martā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts aizsardzība
1
1

Latvija dāvina dezinfekcijas līdzekļus Ziemeļmaķedonijai, apliecinot solidaritāti ar sabiedrotajiem

Šodien, 12. martā, uz Ziemeļmaķedoniju nosūtīti Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centra iegādātie dezinfekcijas līdzekļi, kurus Latvija saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu piešķīrusi NATO Pandēmijas atbalsta Trasta fondam Covid-19 izplatības ierobežošanai.

“Pateicoties Latvijas un NATO Trasta fonda veiksmīgajai sadarbībai, jau pēc dažām dienām Ziemeļmaķedoniju sasniegs Latvijas uzņēmuma ražotie dezinfekcijas līdzekļi. Latvijas dāvinājums Ziemeļmaķedonijai apliecina, ka NATO ir sadarbības alianse, kuras dalībvalstis ir gatavas sniegt savstarpēju praktisku atbalstu,” pauž aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Dāvinājumu Ziemeļmaķedonijai organizēja NATO Eiroatlantiskās katastrofu reaģēšanas un koordinācijas centrs sadarbībā ar Latviju, atbildot uz Ziemeļmaķedonijas lūgumu sniegt atbalstu Covid-19 izplatības ierobežošanā.

Latvijas dāvinājums Ziemeļmaķedonijai ietver 6000 litru AS “Spodrība”  ražotā dezinfekcijas līdzekļa virsmām, kura iegādi veica Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centrs no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Ziemeļmaķedonija iestājās NATO 2020. gada 27. martā, kļūstot par trīsdesmito alianses dalībvalsti. Ziemeļmaķedonija arī pirms tam ir sniegusi ilggadēju ieguldījumu eiroatlantisko saišu stiprināšanā, tostarp piedaloties NATO vadītajās starptautiskajās operācijās Afganistānā un Kosovā.

Latvija kopumā piešķīrusi NATO Trasta fondam 15 415 litru dezinfekcijas līdzekļa 49 987,76 euro vērtībā, un pirmā dāvinājuma daļa, vairāk nekā 9000 litru dezinfekcijas līdzekļa, jau nogādāta Ukrainā. Iegādāto dezinfekcijas līdzekļu glabāšanu Latvijā nodrošināja Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centrs.

Latvija piedalās NATO Trasta fondā saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 21. decembra rīkojumu Nr. 782 “Par dezinfekcijas līdzekļu piešķiršanu NATO trasta fondam Covid-19 izplatības ierobežošanai”, kas paredz Latvijai sniegt atbalstu NATO individuālo aizsardzības līdzekļu, medicīnas aprīkojuma un dezinfekcijas līdzekļu rezerves krājumu veidošanā. Iegādātos dezinfekcijas līdzekļus Latvija nodevusi NATO Trasta fondam saskaņā ar Ministru kabineta 2021. gada 12. februāra rīkojumu Nr. 84 “Par dezinfekcijas līdzekļu nodošanu bez atlīdzības”.

NATO Pandēmijas atbalsta Trasta fonds veido medicīniskā aprīkojuma un nodrošinājuma rezerves, saņemot dalībvalstu dāvinātās medicīnas preses vai mērķtiecīgus ziedojumus naudā to iegādei, lai operatīvi sniegtu atbalstu NATO dalībvalstīm un partnervalstīm, kurām tas nepieciešams.

Jau vēstīts, ka 2020. gada maijā Latvija sniedza atbalstu arī Itālijai un Sanmarīno, nosūtot AS “Spodrība” ražoto dezinfekcijas līdzekļu kravu – 5745 litrus dezinfekcijas līdzekļa rokām un 5645 litrus dezinfekcijas līdzekļa virsmām. Tāpat individuālos aizsarglīdzekļus un dezinfekcijas līdzekļus Latvija pagājušogad nosūtīja Spānijai. Dāvinājumu Itālijai, Sanmarīno un Spānijai Latvija īstenoja saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu, kas šīm valstīm paredzēja sniegt materiālo palīdzību Covid-19 ierobežošanā un seku apkarošanā līdz 100 000 euro apmērā.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU