DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. martā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši jau 12 600 senioru

Veselības ministrija aicina ikvienu Latvijā dzīvojošu senioru vecumā virs 70 gadiem zvanīt pa tālruni 8989, lai pieteiktos vakcīnai pret Covid-19.

Šobrīd kopā vakcinēti jau vairāk nekā 12 600 senioru vecumā virs 70 gadiem. Vakcinācija šajā prioritārajā grupā turpinās arī šonedēļ, bet Veselība ministrija īpaši aicina visus tos, kas vēl nav pieteikušies savai vakcīnai pret Covid-19, pieteikties pa tālruni 8989 vai vietnē manavakcina.lv, lai nodrošinātu iespēju šos iedzīvotājus tuvāko nedēļu laikā pēc jaunu vakcīnu devu piegādes Latvijā operatīvi vakcinē pret Covid-19. Vakcinācija veido imunitāti pret Covid-19 slimību un pasargā no smagas slimības gaitas. Papildu šiem iedzīvotājiem vakcīnas saņēmuši vairāk nekā 5 250 ilgstošas sociālās aprūpes centru klienti un 2 253 darbinieki.

Kopš 1. marta būtiski palielinātas arī bezmaksas tālruņa līnijas 8989 jaudas. Tālruņa līnija veidota ar mērķi nodrošināt pieteikšanos vakcīnai pret Covid-19 tiem iedzīvotājiem, kuriem objektīvu iemeslu dēļ nav iespēja lietot vietni manavakcina.lv. Šobrīd 91% gadījumu gaidīšanas laiks zvanot ir zem 15 sekundēm, vidējais sarunas laiks, lai pieteiktu sevi vakcīnai pret Covid-19, ir 3 minūtes.

Vakar Latvija saņēma šonedēļ plānoto Astra Zeneca vakcīnu piegāde 14 400 devu apjomā, kas tuvāko divu dienu laikā nonāks vakcinācijas vietās – gan pie ģimenes ārstiem, gan arī pie ārstniecības iestādēm. Vakcinācijas iestādes turpinās to senioru virs 70 gadiem vakcinācijai, kas saņēmuši uzaicinājumu vakcinēties, kā arī bijuši iekļauti ģimenes ārstu līdz šim pašu izveidotajos sarakstos.

Vakcinācija norit pēc prioritāro grupu principa – šobrīd vakcīnu pret Covid-19 var saņemt seniori vecumā virs 70 gadiem, kas ir pieteikušies vietnē manavakcina.lv, pa tālruni 8989 vai pie sava ģimenes ārsta.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU