DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. februārī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

Turpmāko trīs gadu Memoranda padomes prioritātes būs sociālās uzticēšanās un sabiedrības līdzdalības stiprināšana

24.februārī, Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes (Memoranda padome) apstiprināja prioritāros mērķus 2021.–2023. gadam. Turpmākajos trīs gados Memoranda padome strādās pie pilsoniskās sabiedrības attīstības, jēgpilnas sabiedrības līdzdalības ieviešanas visos lēmumu pieņemšanas līmeņos, kā arī ar savstarpējās sociālās uzticēšanās veicināšanu.

Noslēdzot 2020.gada nogalē uzsākto darbu pie Memoranda padomes darba plāna 2021.-2023.gadam izstrādes, 24.februāra sēdē dokuments tika apstiprināts. Saskaņā ar apstiprināto trīsgades plānu Memoranda padomes prioritārie mērķi 2021.–2023. gadam būs:

  1. Attīstīt NVO un pilsoniskās sabiedrības darbības vidi un nodrošināt finanšu ilgtspēju un neatkarību;
  2. Visos lēmumu pieņemšanas posmos un līmeņos ieviest efektīvus, ilgtspējīgus un jēgpilnus sabiedrības līdzdalības un lēmumu pieņemšanas procesus, nodrošinot pilsonisko dialogu par visām sabiedrībai svarīgām tēmām;
  3. Stiprināt NVO lomu transformācijas procesos un paradumu izmaiņu nostiprināšanā savstarpējās sociālās uzticēšanās mērķu sasniegšanā.

Plānā iekļauti kopumā 34 uzdevumi, ar kuriem strādās Memoranda padome. To vidū ir sabiedrības iesaistes veicināšana publiskā finansējuma plānošanas un uzraudzības procesos, brīvprātīgā darba attīstība, pilsoniskā dialoga lomas stiprināšana un sabiedrības līdzdalības uzlabošana pašvaldību līmenī, un radošu risinājumu izstrāde kritisko neuzticēšanās cēloņu mazināšanai un seku likvidēšanai. Detalizēti ar Memoranda padomes darba plānu 2021.-2023. gadam var iepazīties šeit.

Memoranda padomes darbības mērķis ir sekmēt efektīvas un sabiedrības interesēm atbilstošas valsts pārvaldes darbību, nodrošinot pilsoniskās sabiedrības iesaisti lēmumu pieņemšanas procesos. Padomes sastāvā ir: Valsts kancelejas direktors; Ministru prezidenta biroja pārstāvis; Pārresoru koordinācijas centra vadītājs; Finanšu ministrijas, Tieslietu ministrijas, Kultūras ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas  un Labklājības ministrijas valsts sekretāri, astoņi vēlēti pārstāvji no nevalstiskajām organizācijām, kas ir pievienojušies memorandam.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU