DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. februārī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Inese Lībiņa-Egnere: augsti vērtējam Latvijas un Vācijas ciešo dialogu

FOTO: Ieva Ābele, Saeima

Latviju un Vāciju vieno ciešs dialogs, tostarp parlamentu līmenī. Mēs augstu vērtējam līdzšinējo sadarbību un esam ieinteresēti to attīstīt, otrdien, 23.februārī, sacīja Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa–Egnere, attālināti tiekoties ar Vācijas Federatīvās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Kristianu Heltu (Christian Heldt).

Saeimas priekšsēdētājas biedre, deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu vadītāja uzsvēra, ka kontaktus īpaši svarīgi uzturēt arī šajos sarežģītajos laikos, kad pasaule cīnās ar Covid-19 pandēmijas izplatību. Kā akcentēja I.Lībiņa-Egnere, arī Latvijas parlaments pielāgojies esošajai situācijai, Saeimas sēdes noturot attālināti platformā e-Saeima.

Pārrunājot līdzšinējo Latvijas un Vācijas sadarbību, puses akcentēja sadarbību zinātnē un izglītībā. Kā veiksmīgs piemērs izcelta arī Starptautisko parlamentu stipendiju programma, kuras ietvaros Latvijas studentiem jau kopš 1992.gada ir iespēja stažēties Vācijas parlamentā.

I.Lībiņa-Egnere akcentēja arī sadarbību starptautiskā līmenī, izceļot Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas (EPPA) darbu. Latvija kopā ar līdzīgi domājošām valstīm EPPA ietvaros rūpīgi seko līdzi situācijai Baltkrievijā un Krievijā. Ir jāiestājas par demokrātiju un cilvēktiesību ievērošanu ne vien ar vārdiem, bet arī darbiem, uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre.

I.Lībiņa-Egnere un vēstnieks pauda gandarījumu, ka šogad atzīmējam simtgadi, kopš nodibinātas attiecības starp Latviju un Vāciju, un aprit arī 30 gadi kopš valstu diplomātisko attiecību atjaunošanas.

Vēstnieks K.Helts ir akreditēts Latvijā 2020.gada 17.novembrī.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU