DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. februārī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde
1
1

Covid-19 krīzē valsts nodrošinās lielāku līdzfinansējumu pašvaldību pabalstiem

FOTO: Ernests Dinka, Saeima

Valsts turpmāk finansēs līdz 75 eiro no pabalsta, ko pašvaldības izmaksā saviem iedzīvotājiem krīzes situācijā. Tādējādi palielināsies pieejamais valsts finansējums pašvaldībām, kuras sniedz atbalstu Covid-19 krīzes skartajām personām. To paredz grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, ko ceturtdien, 18.februārī, kā steidzamus pieņēma Saeima.

Lai daļēji kompensētu pašvaldību izdevumus, valsts sedz 50 procentus no pašvaldību piešķirtā pabalsta krīzes situācijā, taču līdz šim valsts līdzfinansējums šim pabalstam nevarēja pārsniegt 40 eiro mēnesī vienai personai. Laikposmā no šā gada 1.februāra valsts līdzfinansējums palielināts līdz 75 eiro.

Tāpat iespēja saņemt krīzes pabalstu saistībā ar Covid-19 vairs nebūs ierobežota uz ārkārtējās situācijas laiku. Tā ir pagarināta līdz konkrētam datumam - 2021.gada 30.jūnijam.

Likumā precizēti arī šī pabalsta piešķiršanas kritēriji: pabalstu krīzes situācijā var piešķirt mājsaimniecībai vai personai mājsaimniecībā, kurai ievērojami samazinājušies vai ir zaudēti ienākumi izsludinātās ārkārtējās situācijas saistībā ar Covid-19 izplatību dēļ, izvērtējot pieejamo informāciju valsts un pašvaldību informācijas sistēmās.

Likums paredz iespēju pie šī pabalsta papildus saņemt 50 eiro par katru aprūpē esošu bērnu līdz 18 gadu vecumam.

Par pabalsta saņemšanas iespējām un apmēru iedzīvotājiem jāinteresējas savā pašvaldībā.

Grozījumi stājas spēkā 25.februārī.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU