DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. janvārī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Valdība atbalsta vakcinēšanas procesa pārvaldības IT risinājumu iegādi paātrinātā kārtībā

Lai novērstu Covid-19 pandēmijas izraisīto apdraudējumu sabiedrības brīvai attīstībai, labklājībai un stabilitātei, īstenojot efektīvi pārvaldītu visaptverošas vakcinācijas sistēmu, valdība šodien, 26. janvārī, atbalstīja Veselības ministrijas lūgumu vakcinācijas procesa pārvaldības informācijas tehnoloģiju (IT) risinājuma iegādi veikt paātrinātā kārtībā.

Tādējādi paredzēts nodrošināt IT risinājumu ieviešanu jau martā vienlaikus ar plānoto maksimālās aptveres vakcinācijas sākšanu.

Vakcinācijas procesa pārvaldības IT risinājums nodrošinās pilnvērtīgu atbalstu visos vakcinācijas procesos – iedzīvotāju reģistrācijai vakcinācijai, rindu pārvaldībai, vakcīnu loģistikai un vakcinācijas uzskaitei un pārvaldībai. Tas tiks veidots, izmantojot aktuālākās tehnoloģijas un ar jaudu, kas spēj nodrošināt sistēmas veiktspēju vienlaicīgi lielam lietotāju skaitam.

Uzsākot IT risinājumu īstenošanu, jau vēstīts, ka aizvadītās nedēļas sākumā Veselības ministrijā tika izveidota brīvprātīgo IT nozares ekspertu darba grupa, kas operatīvi izstrādāja IT sistēmas prasības vakcinācijas procesa efektīvai pārvaldībai. Tāpat uzrunāti IT nozares uzņēmumi, kas pamatojoties uz izstrādātajām prasībām, gatavi izstrādāt vakcinācijas procesa pārvaldības IT sistēmu.

Plānots, ka jau šonedēļ iepriekš VM izveidota vērtēšanas komisija izvērtēs un noteiks labāko piedāvājumu atbilstoši Publisko iepirkumu likuma pretendentu izslēgšanas nosacījumiem un noteiktajām piedāvājuma izvērtēšanas prasībām.

Visa informācija par IT iepirkuma izstrādes un vērtēšanas sistēmu, piedāvājumu vērtēšanu un iepirkuma procesu būs publiski pieejama Veselības ministrijas mājas lapā.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

Līdz 6. aprīlim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija.

 

 

 

Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinets var likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus, lai novērstu valsts apdraudējumu. Saeima var noraidīt pieņemtos valdības lēmumus.

 

Ministru kabineta rīkojums Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU