DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. janvārī, 2021
Lasīšanai: 1 minūte
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

LPS Domes sēdē Ministru prezidents K. Kariņš un veselības ministrs D. Pavļuts tiksies ar pašvaldībām

Šī gada 27.janvārī plkst.12.00 notiks attālinātā Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) Domes sēde, kurā piedalīsies Ministru prezidents Artūrs Krišjānis Kariņš un veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Tikšanās notiks attālināti MS Teams platformā. Pieslēgties sēdei būs iespējams šeit: Click here to join the meeting

Sēdes laikā premjerministrs un veselības ministrs ar pašvaldību vadību pārrunās aktuālo situāciju valstī krīzes laikā, tai skaitā plānoto vakcinēšanās pret Covid-19 procesu, vīrusa izplatības ierobežošanu sociālās aprūpes centros u.c.

LPS Domes sēdes noslēgumā plānots izskatīt un apstiprināt LPS 2021.gada budžetu.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU