DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. janvārī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

MK atceļ R. Irkli no SPRK priekšsēdētāja amata, lai viņš var sākt pildīt Valsts kontroliera pienākumus

Šā gada 14. janvārī Saeima apstiprināja Rolandu Irkli Valsts kontroliera amatā. Šobrīd R. Irklis ieņem Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padomes priekšsēdētāja amatu.

Ministru kabinets š.g. 19. janvāra sēdē atbalstīja R. Irkļa atcelšanu no SPRK priekšsēdētāja amata ar 2021. gada 27. janvāri, lai R. Irklis varētu uzsākt Valsts kontroliera amata pienākumu pildīšanu pēc iespējas ātrāk. Gala lēmums vēl būs jāpieņem Saeimai.

Likumā "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" ir noteikts, ka SPRK padomes loceklis savā pilnvaru termiņā ir neatceļams, un viņu var atcelt no amata vienīgi izņēmuma gadījumos, kas noteikti likumā. Tostarp Saeima pēc Ministru kabineta priekšlikuma padomes locekli var atcelt no amata pirms viņa pilnvaru termiņa beigām, ja ir saņemts attiecīgās personas iesniegums par atkāpšanos no amata.

Šā gada 14. janvārī ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs saņēma R. Irkļa iesniegumu par atkāpšanos no amata sakarā ar ievēlēšanu Valsts kontroliera amatā. Pamatojoties uz R. Irkļa iesniegumu, Ekonomikas ministrija sagatavoja un iesniedza izskatīšanai Ministru kabinetā MK sēdes protokollēmuma projektu, atbalstot R. Irkļa atcelšanu no SPRK padomes priekšsēdētāja amata pirms termiņa.

Likumā "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" noteikts, ka padomes priekšsēdētāja prombūtnes laikā viņa pienākumus pilda priekšsēdētāja norīkots padomes loceklis, bet, ja šāda norīkojuma nav, iepriekšējais priekšsēdētāja norīkotais padomes loceklis. Attiecīgi informācija par padomes locekli, kas pildīs padomes priekšsēdētāja pienākumus līdz jauna priekšsēdētāja iecelšanai, sniegs SPRK. Savukārt, konkursu uz vakanto SPRK padomes locekļa amatu organizēs Valsts kanceleja.

Kā zināms, pašreizējās Valsts kontrolieres Elitas Krūmiņas pilnvaru termiņš beigsies 2021. gada 19. janvārī. Savukārt R. Irkli Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes priekšsēdētāja amatā Saeima iecēla 2016. gada 25. februārī.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU