DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. janvārī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Vakcinēšanos veicina uzticama informācija un personiskais piemērs

Šodien, 13.janvārī, veselības ministrs Daniels Pavļuts attālināti tikās ar Daugavpils Reģionālās slimnīcas valdes locekli Grigoriju Semjonovu un slimnīcas mediķiem, lai runātu par vajadzīgo atbalstu un vakcinācijas procesu.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts uzsvēra, ka brīvprātīga un visaptveroša vakcinēšanās ir ātrākais ceļš, lai atgrieztos pie ierastās dzīves.

"Paldies Daugavpils mediķiem par smago darbu visas pandēmijas garumā. Prieks, ka kopīgi redzam tuneļa galā gaismu, kuru dod vakcīnas. Daugavpilī vakcīnas šobrīd izlietotas, tiek vestas jaunas. Katra individuāla cilvēka vakcinēšana pasargā viņu no saslimšanas, palīdz pasargāt viņa ģimeni un tuviniekus," sacīja veselības ministrs.

Arī Daugavpils Reģionālās slimnīcas vadība un mediķi uzsvēra, ka vakcinācijas veicināšanā  ļoti svarīga ir uzticama un visaptveroša informācija par vakcīnu drošumu un nozīmi, kā arī personiskā piemēra rādīšana, tādējādi iedrošinot citus vakcinēties.

G.Semjonovs piekrita, ka visaptveroša vakcinācija ir vienīgā iespēja, kā atgriezties pie normālas dzīves un atslogot arī medicīnā strādājošo personālu. Slimnīca pauda gatavību īstenot plašu vakcinēšanos gan Daugavpils novadā, gan blakus esošajās teritorijās, kā arī turpināt darbu ar vietējiem medijiem, pašvaldībām un citiem sadarbības partneriem, lai nodrošinātu uzticamas informācijas pieejamību un pozitīva piemēra rādīšanu, vakcinējoties pašiem un aicinot to darīt citus.

Jau vēstīts, ka, gatavojoties visaptverošai vakcinācijai, brīdī, kad Latvijā vienlaikus būs pieejams liels apjoms vakcīnu devu, vakcinācija plānota kā nacionāla mēroga un nozīmes projekts, koordinēti strādājot vairākos virzienos - vakcinācijas process un loģistika, informācijas tehnoloģiju atbalsta rīku izstrāde un ieviešana, komunikācija un starptautiskā sadarbība.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

Līdz 7. februārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija.

 

 

 

Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinets var likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus, lai novērstu valsts apdraudējumu. Saeima var noraidīt pieņemtos valdības lēmumus.

 

Ministru kabineta rīkojums Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU