DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. decembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Baltijas, Ziemeļvalstu un ASV pārstāvji uzsver transatlantiskās vienotības nozīmi

2020. gada 11. decembrī attālināti notika Baltijas, Ziemeļvalstu un ASV Ārlietu ministriju politisko direktoru e-PINE (Paplašinātā partnerība Ziemeļeiropā / Enhanced Partnership in Northern Europe) sanāksme, kurā pārrunāja tādus jautājumus kā transatlantiskā sadarbība un drošība, attiecības ar Ķīnu un Krieviju, situācijas attīstību Baltkrievijā un Kalnu Karabahā, kā arī aktualitātes Arktikas reģionā. Latviju sanāksmē pārstāvēja Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks - politiskais direktors Jānis Mažeiks.

J. Mažeiks norādīja, ka, neatkarīgi no ASV administrāciju maiņas, Eiropas Savienībai (ES) un ASV jāturpina cieši sadarboties. Transatlantiskā vienotība ir svarīga, veidojot politiku attiecībā pret Ķīnu un Krieviju. Līdzīgi domājošām valstīm ir jābūt vienotām un principiālām jautājumos, kas saistīti ar mūsu kopīgām vērtībām un drošību tās plašākā izpratnē. Latvijai būtiski stiprināt multilaterālismu, sadarbojoties tādās starptautiskās organizācijās kā Pasaules Veselības organizācija un ANO Cilvēktiesību padome. Tas īpaši svarīgi šobrīd, kad pasaulē cīnāmies ar Covid-19 pandēmijas radīto apdraudējumu. Eiropas valstīm un ASV jāstrādā vienoti, lai sniegtu atbalstu Baltkrievijas pilsoniskajai sabiedrībai, jo cilvēktiesību situācija Baltkrievijā turpina pasliktināties.

Sanāksmes dalībnieki bija vienisprātis par nepieciešamību turpināt sadarbību starp ASV un Eiropu drošības politikas un aizsardzības spēju veidošanas jautājumos. Tika uzsvērta NATO alianses loma transatlantiskās drošības stiprināšanā, norādot, ka vienota un spēcīga alianse ir un būs galvenais stabilizējošais faktors eiroatlantiskajā telpā.

Diskutējot par Krieviju, J. Mažeiks uzsvēra, ka ES un ASV ir būtiski saglabāt vienotu un stingru nostāju attiecībā uz Krieviju. Tāpat svarīgi sekot Krievijas iesaistei Baltkrievijas iekšpolitiskajos procesos.

Informācijai

e-PINE iniciatīva tika sākta 2003. gadā, lai pastiprinātu ASV sadarbību ar Baltijas valstīm un Ziemeļvalstu reģionu. Šajā foŗmātā Ārlietu ministriju politiskie direktori tiekas divas reizes gadā. e-PINE galvenie sadarbības virzieni ir drošības politika, kaimiņpolitika un ekonomisko attiecību attīstība.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU