DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. novembrī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Stihiskās nelegālās izgāztuves Rīgā uzraudzīs ar mobilo videonovērošanas kameru palīdzību

Trešdien, 25.novembrī , Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas sēdē deputāti uzklausīja domes institūciju ziņojumus saistībā ar stihiski izveidotām nelegālām atkritumu izgāšanas vietām Rīgas pilsētā.

Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētāja Linda Ozola: “Šādu nelegālo atkritumu izgāztuvju savākšana pašvaldībai katru gadu prasa lielus līdzekļus. Pagājušajā gadā tie bija 157 000 eiro, šogad tie ir jau gandrīz 100 000 eiro. Mobilo video novērošanas kameru uzstādīšana ir labs prevencijas rīks, bet neapšaubāmi mums ir jāstrādā arī pie sabiedrības izglītošanas un iesaistīšanas.”

Visbiežāk piesārņotāji izvēlas nomaļas pilsētas vietas, neapdzīvotas teritorijas un mežu masīvus, kur nav elektrības tīklu, tādēļ pastāvīgās kameras nav iespējams pieslēgt. Rīgas domes Informācijas tehnoloģiju centrs, sadarbībā ar Izpilddirekcijām un Teritorijas apsaimniekošanas pārvaldi ir apzinājuši stihiskās nelegālās izgāztuves un uzstādījuši astoņas mobilās kameras, ar kuru palīdzību fiksēs pārkāpējus. Līdz novembra beigām plānots uzstādīt vēl septiņas mobilās videonovērošanas kameras. Mobilo videonovērošanas kameru attēla ieraksts ir pietiekami labā kvalitātē, lai, piemēram, fiksētu automašīnas numuru un šādi noteiktu nelegālo atkritumu izmetēju. Ieraksti tiks uzglabāti 92 dienas, caurskatīti un nodoti darbam pašvaldības policijai.

Kopumā līdz šī gada novembrim Rīgas pašvaldības policija ir uzsākusi 211 administratīvos procesus par Atkritumu apsaimniekošanas likuma pantu neievērošanu un 1405 lietas par pašvaldības teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošo noteikumu neievērošanu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU