DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. novembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Noziedzība

Iekšējās drošības birojs nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas amatpersonu

Iekšējās drošības birojs (IDB) prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas amatpersonu par Krimināllikuma 327. panta, 318. panta un 319. panta paredzētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanu, IDB noskaidroja, ka Valsts policijas amatpersona, būdama procesa virzītājs kriminālprocesā, iespējams, veica dienesta viltojumu un izmeklēšanas tiesnešiem apzināti sniedza nepatiesas ziņas, kas saistītas ar kriminālprocesā arestētajiem naudas līdzekļiem.

“Piecu gadu laikā kopš Iekšējās drošības biroja dibināšanas sabiedrība aizvien biežāk ziņo par amatpersonu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu vai dienesta pilnvaru pārsniegšanu, kas nav saistīta ar vardarbību. Ja pirmajos darbības gados šādi bija 10-13% iesniegumu, tad pēdējos darbības gados iesniegumu skaits par minētajiem amatpersonu iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem sastāda jau 23 % no kopējā iesniegumu skaita. Tomēr, neskatoties uz iesniegumu tendencēm, Iekšējās drošības biroja uzdevums ir nemainīgs - nodrošināt objektīvu un neatkarīgu izmeklēšanu, lai amatpersonas, kas veikušas pretlikumīgu rīcību dienesta pienākumu pildīšanas laikā, tiek sauktas pie atbildības!” uzsver Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks.

IDB atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

2020. gada 1. novembrī apritēja pieci gadi kopš IDB dibināšanas un šo gadu laikā Biroja izmeklētie kriminālprocesi ir kļuvuši apjomīgāki un sarežģītāki - ir būtiski palielinājusies to izmeklēšanas efektivitāte, un to ietvaros tiek reģistrēts aizvien vairāk noziedzīgu nodarījumu, kā arī pieaug kriminālprocesā iesaistīto personu loks. IDB kopš tā dibināšanas vada tā priekšnieks Valters Mūrnieks un šī gada 28. jūlijā, nozares vadībai un Ministru kabinetam atzinīgi novērtējot Iekšējās drošības biroja līdz šim paveikto, Ministru kabinets pagarināja V. Mūrnieka pilnvaru termiņu IDB priekšnieka amatā uz pieciem gadiem, līdz 2025. gada 31. oktobrim.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU