DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. novembrī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents aicina uz tiešsaistes diskusiju “Tēmturis – veselības drošība”

Piektdien, 6. novembrī, plkst. 11.00–13.00 Valsts prezidents Egils Levits rīkos tiešsaistes diskusiju “Tēmturis – veselības drošība” par informāciju, dezinformāciju, valsts komunikācijas politiku un indivīda izvēli COVID-19 laikā.

Lielākā daļa sabiedrības ievēro valdības rekomendācijas, neraugoties uz to, ka tās ilglaicīgi ierobežo cilvēka brīvības, izmaina ierasto dzīvi. Tomēr samazināti vai zaudēti ienākumi, piespiedu izolēšanās, mazinātās izklaides iespējas, neskaidrība par nākotni sabiedrībā rada nogurumu no pandēmijas, kas izpaužas demotivācijā sekot valdības norādēm un pieaugošā spriedzē. Arī dezinformācija un dažādas sazvērestības teorijas cenšas iespaidot kopīgo informācijas telpu. Tas rada draudus iespējai pandēmiju efektīvi kontrolēt, jo šai kontrolei ir nepieciešama visas sabiedrības mobilizācija un ierobežojumu ievērošana.

Lai pārrunātu dažādu nozaru ekspertu vidū aktuālos jautājumus un rastu iespējamus risinājumus tam, kā nodrošināt sabiedrības vairākuma atbalstu valdības noteiktiem ierobežojumiem un kā uzrunāt atšķirīgas sociālās vai pārliecību grupas, Valsts prezidents diskusijā aicinājis piedalīties veselības ministri Ilzi Viņķeli, Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecības Latvijā vadītāju Uldi Mitenbergu, Re:Baltica līdzdibinātāju, žurnālisti Ingu Spriņģi, žurnālistu Māri Zanderu, Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultātes asociēto profesori Solvitu Olsenu, psihoterapeitu Andri Veselovski, Veselības ministrijas galveno infektologu Ugu Dumpi, aģentūras “NORD DDB Riga” partneri Andri Rubīnu un LU profesori, valsts pētījumu programmas reCOVery-LV vadītāju Innu Šteinbuku.

Diskusija būs skatāma tiešraidē Valsts prezidenta YouTube profilā (presidentlv), tīmekļvietnē www.president.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook (egilslevitslv) un Twitter (@Rigas_pils).

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

Līdz 6. aprīlim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija.

 

 

 

Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinets var likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus, lai novērstu valsts apdraudējumu. Saeima var noraidīt pieņemtos valdības lēmumus.

 

Ministru kabineta rīkojums Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU