DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. oktobrī, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Valsts vides dienests turpina vērtēt depozīta sistēmas operatora pretendentus

Valsts vides dienesta (VVD) izveidotā komisija depozīta sistēmas operatora pretendentu iesniegto dokumentu izvērtēšanai (Komisija) pieņēmusi lēmumu atzīt SIA “Depozīta Iepakojuma Operators” pieteikumu par atbilstošu normatīvo aktu un minimālajām prasībām. Savukārt, SIA “Nulles depozīts” pieteikuma vērtēšanu atbilstoši normatīvo aktu un minimālajām prasībām VVD Komisija vēl turpina.

Par to piektdien, 2020. gada 30. oktobrī, preses konferencē informēja VVD ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga.

Preses konferences laikā E.Baklāne-Ansberga norādīja, ka VVD Komisija 1.kārtas vērtēšanas laikā secināja, ka abu pretendentu pieteikumos sniegtā informācija neļauj viennozīmīgi pieņemt lēmumu par pretendenta un tā pieteikuma atbilstību minimālajām prasībām. Tāpēc tika pieprasīts sniegt skaidrojumu par pieteikumos norādīto informāciju, kā arī Komisija veica papildus izpēti par pretendentu iesniegto informāciju. Komisijas papildus pieprasītā un saņemtā informācija netiks izmantota vērtēšanā, ja konkrētais pretendents kvalificēsies vērtēšanas 2. kārtai, jo nav uzskatāma par pieteikuma sastāvdaļu.

SIA “ELVI Latvija” un SIA “Coca-Cola HBC Latvia”, kas ir iekļautas SIA “Nulles depozīta” pieteikumā, informēja VVD par to, ka nav sniegušas apliecinājumu par savu gatavību kļūt par depozīta sistēmas operatora SIA “Nulles depozīts” dalībnieku.  SIA “ELVI Latvija” tika norādīta SIA “Nulles depozīts” pieteikumā kā Latvijas tirgotāju asociācijas biedrs, bet SIA “Coca-Cola HBC Latvia” – kā Latvijas Alkohola nozares asociācijas biedrs. Lai iegūtu neatkarīgu ekspertīzi vai SIA “Nulles depozīts” sniegtā nepatiesā informācija pēc satura un būtības ir pamats atteikuma izdošanai normatīvo aktu un minimālo prasību vērtēšanas posmā, tiks sagatavots neatkarīgs juridiskais izvērtējums.

Tāpat VVD ģenerāldirektore informēja, ka ir saņemti Sabiedrības par atklātību Delna, Ārvalstu investoru padomes Latvijā un Vides konsultatīvās padomes ierosinājumi pieaicināt novērotājus un nodrošināt maksimālu procesa atklātību.

“Valsts vides dienests uzskata, ka depozīta sistēmas operatora atlasei ir jānotiek maksimāli caurskatāmi. Mēs atzinīgi novērtējam nevalstisko organizāciju pausto vēlmi iesaistīties, tāpēc pieaicināsim šo organizāciju pārstāvjus vērtēšanas procesā – novērotāju statusā.  Novērotājiem būs iespējams gan iepazīties ar pretendentu pieteikumiem, gan piedalīties Komisijas sēdēs,” uzsvēra E.Baklāne-Ansberga.

Papildu informācija

VVD likumdošanā noteiktajā termiņā (līdz 2020. gada 30. septembrim) saņēma divus depozīta sistēmas operatora pretendentu pieteikumus – no SIA “Depozīta Iepakojuma Operators” un SIA ‘”Nulles Depozīts”.

Šobrīd VVD veic depozīta sistēmas operatora pretendentu iesniegto dokumentu izvērtēšanu. Šim mērķim izveidota vērtēšanas komisija, kuras sastāvā darbojas piecas VVD amatpersonas, kā arī viens Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvis (bez balsstiesībām).

Saņemto pieteikumu izvērtēšana norisinās divās kārtās:

1. kārta – pretendentu pieteikumu vērtēšana atbilstoši normatīvo aktu un minimālajām prasībām,

2. kārta – ja 2.vērēšanas kārtai izvirzīti vairāki kandidāti, pieteikumu vērtēšana atbilstoši kvalitātes kritērijiem.

Pamatojoties uz VVD Komisijas pieņemto lēmumu par izvērtēšanas rezultātiem, VVD ģenerāldirektore pieņems lēmumu par līguma slēgšanu ar Kandidātu, kurš atbilst normatīvo aktu prasībām, minimālajām prasībām un ieguvis visvairāk punktus kvalitātes kritēriju vērtēšanas posmā.

Līgumu plānots noslēgt līdz 2020. gada beigām. Līgums ar operatoru par depozīta sistēmas darbības nodrošināšanu tiks slēgts uz septiņiem gadiem, t.i. līdz 2029. gada 31. janvārim.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU