DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. oktobrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Izsludinās konkursu par pašvaldības līdzfinansējumu kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai 2021. gadā

Piektdien, 23.oktobrī, plkst.10.00 Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisijas sēdē (R.Vāgnera ielā 5, sēžu zālē) plānots apstiprināt konkursa “Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai 2021. gadā” nolikumu. 

Jau sesto gadu pēc kārtas pašvaldības izsludinātajā konkursā namīpašniekiem būs iespēja pretendēt uz līdzfinansējumu vēsturisko ēku atjaunošanai. Līdzfinansējuma apmērs ir 50 % no attiecināmo izmaksu kopsummas, bet ne vairāk kā 20 000 eiro ēkas saglabāšanas, kā arī ne vairāk kā 5000 eiro dažādu ēkas elementu (logi, durvis, fasādes elementi) atjaunošanai.

Konkursā iesniegtos projektus būs jāiesniedz līdz 2021.gada 19.februārim un tos līdz nākamā gada 30.aprīlim izvērtēs Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija, pieņemot lēmumu par projekta apstiprināšanu. Finansējums īpašniekam tiks izmaksāts tikai pēc būvdarbu pabeigšanas, pilna norēķina veikšanas ar darbu veicēju un to pieņemšanas. Konkursā iesniegtie projekti namīpašniekam ir jārealizē līdz 2021.gada 15. novembrim.

Rīgas pašvaldības līdzfinansējuma programma kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai tika aizsākta 2016. gadā, kad namu īpašnieki atjaunoja 30 ēkas, bet astoņu namu īpašnieki ar pašvaldības atbalstu restaurēja kādu no nama detaļām. 2017. gadā pieteikumu skaits pieauga divas reizes un ar pašvaldības atbalstu tika atjaunotas jau 47 ēkas un restaurētas 19 namu būvmantojuma detaļas. 2018. gadā ar pašvaldības atbalstu tika realizēti 71 lielie atjaunošanas projekti, bet astoņu ēku īpašnieki realizēja mazos restaurēšanas projektus. Savukārt pagājušajā gadā namīpašnieki jau atjaunoja 60 ēkas, bet 11 ēkām atjaunoja kādu no kultūrvēsturiskā būvmantojuma detaļām. Arī šogad ar pašvaldības atbalstu tiek īstenoti 79 projekti.

Plašāka informācija par konkursu "Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai 2021. gadā", kā arī konkursa nolikums pēc to pieņemšanas tiks publicēts tīmekļa vietnē https://atjauno.riga.lv/

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU