DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. oktobrī, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Pabriks piedalīsies NATO aizsardzības ministru sanāksmē

22. un 23. oktobrī aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalīsies NATO aizsardzības ministru sanāksmē, kurā ministri drošas videokonferences formātā apspriedīs NATO aktualitātes.

NATO aizsardzības ministri pārrunās taisnīgu aizsardzības sloga sadali, alianses īstenotās atturēšanas un aizsardzības stiprināšanu, sabiedrības noturības paaugstināšanu pret krīzēm, kā arī starptautisko operāciju īstenošanu Afganistānā un Irākā.

NATO aizsardzības ministru sanāksme notiek laikā, kad Ziemeļatlantijas padome ir apstiprinājusi NATO daudznacionālās divīzijas štāba “Ziemeļi” aktivizāciju, kas ir būtisks papildinājums NATO pastāvīgās klātbūtnes elementiem Latvijā. Šis lēmums nodrošina oficiālu štāba iekļaušanu NATO struktūrā, kas būs viens no sarunu tematiem, ko Latvijas aizsardzības ministrs plāno uzsvērt sanāksmes laikā.

NATO aizsardzības ministri diskutēs par NATO aizsardzības un atturēšanas stiprināšanu, reaģējot uz reģionālās drošības izaicinājumiem, tai skaitā saistībā ar Krievijas raķešu spēju pieaugumu Šajā diskusijā sabiedrotie pārrunās sasniegto progresu jau iepriekš pieņemto lēmumu īstenošanā aizsardzības un atturēšanas jautājumos, kā arī kritisko nozīmi alianses kosmosa spēju attīstībā, ko iezīmē plānotā NATO Kosmosa centra izveide alianses Gaisa spēku pavēlniecībā Ramšteinā.

Tāpat sanāksmes darba kārtībā būs turpmākā rīcība cīņā ar Covid-19, kas joprojām ir viens no aktuāliem izaicinājumiem. No dalībvalstu medicīnas preču uzkrājuma un brīvprātīgo iemaksu fonda, par kura izveidi NATO aizsardzības ministri vienojās jūnijā, NATO jau šobrīd sniegusi atbalstu vairākiem sabiedrotajiem  medicīnisko ierīču, ekipējuma un testēšanas līdzekļu nodrošināšanā. NATO īsteno solidaritāti rīcībā, lai glābtu cilvēku dzīvības. 

Ministri apspriedīs arī taisnīgu aizsardzības sloga sadali, ņemot vērā dalībvalstu aizsardzības izdevumu aplēses 2020. gadam.

Sanāksmē apspriežamo jautājumu vidū būs arī sabiedrības noturības paaugstināšana pret krīzēm. Sabiedroto bruņotie spēki visā aliansē turpina sniegt savu pienesumu pandēmijas krīzes atbalsta pasākumu īstenošanā. Savukārt stipra sabiedrība un civilā sektora noturība, nodrošinot infrastruktūru, pakalpojumus un pieejamos resursus,  ir būtisks faktors bruņoto spēku kaujas spēju sekmēšanā.

Tāpat aizsardzības ministri pārrunās NATO starptautisko operāciju īstenošanu Afganistānā un Irākā, apliecinot alianses vienotību un apņemšanos sekmēt starptautisko drošību.

Kā jau ziņots, 17. septembrī Saeima pieņēma lēmumu par Nacionālo bruņoto spēku karavīru iesaisti NATO misijā Irākā, iekļaujoties Dānijas kontingenta sastāvā. Latvija arī turpinās dalību NATO apmācības operācijā „Resolute Support” Afganistānā, kamēr tas būs nepieciešams valsts drošības un stabilitātes sekmēšanai.

ANO Drošības padomes Rezolūcijas 1325 par sievietēm, mieru un drošību 20. gadadienas kontekstā sanāksmē tiks pārrunāta arī sieviešu loma NATO un dzimumu līdztiesības jautājumi.

NATO aizsardzības ministru sanāksmi vadīs NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stoltenberg).

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU