DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. septembrī, 2020
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Eiropas Savienība
1
1

ES mājā Eiropas valodu nedēļā varēs iepazīt franču, itāļu, vācu, spāņu valodu un izzināt multilingvismu

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Atzīmējot Eiropas valodu nedēļu, no 21. līdz 25. septembrim ik vakaru Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā būs iespēja piedalīties radošās nodarbībās un iepazīt Eiropas valodu daudzveidību, ES valstu kultūru un tradīcijas.

Nodarbībās aicinām ieklausīties valodu skanējumā, iemācīties pateikt nozīmīgus vārdus un frāzes, kā arī, iespējams, gūt iedvesmu kādu no šīm valodām apgūt padziļināti! Pasākumi piemēroti interesentiem bez šo valodu priekšzināšanām.

Pirmdien, 21. septembrī, plkst. 17.30 aicinām uz franču valodas vakaru, ko vadīs vienmēr smaidīgā Francijas institūta Latvijā pasniedzēja Elodija Rambo. Nodarbībā varēs atraktīvā veidā iepazīsiet franču valodas skaņu pasauli un iemācīsieties savus pirmos vārdus franču valodā.

Otrdien, 22. septembrī, plkst. 17.30 sadarbībā ar Latvijas Itāļu valodas pasniedzēju asociāciju notiks radošs itāļu valodas vakars “Raksturs, žesti un ģērbšanās stils itāļu kino”. Nodarbības laikā būs iespēja skatīties itāļu kino šedevru fragmentus, kopā iemācīties itāliski nosaukt dažādus apģērba gabalus un krāsas. Un, protams, žestikulēt ar rokām! Nodarbību vadīs itāļu valodas pasniedzēji Madara Komarovska un Leonards Varžinskis.

23. septembrī plkst. 17.30 Gētes institūts Rīgā aicina uz vācu valodas vakaru. Ar valodas skanējumu atraktīvā un muzikālā veidā iepazīstinās Latvijā labi zināmais vācu mūziķis Jorans Šteinhauers. Jorans labi pārvalda vairākas valodas, arī latviešu, bet vācu valoda ir viņa dzimtā valoda.

Ceturtdien, 24. septembrī, plkst. 17.30 sadarbībā ar Šveices vēstniecību Rīgā aicinām uz sarunu par multilingvismu – vēstnieka vietnieks Aldo de Luka pastāstīs, ko praktiski un kulturāli, institucionāli un personīgi nozīmē dzīvot valstī ar četrām oficiālajām valodām (vācu, franču, itāļu un retoromāņu). Aicinām ņemt vērā, ka lekcija notiks angļu valodā, bez tulkojuma uz latviešu valodu.

Eiropas Valodu nedēļu 25. septembrī plkst. 17.30 noslēgsim ar spāņu valodas vakaru, ko vadīs atraktīvais Havjers Fernandezs Krūzs, spāņu kultūras centra „Seneca” direktors.

Vietu skaits pasākumos ir ierobežots (katrā pasākumā 15 vietas), tāpēc aicinām pieteikties, rakstot uz info@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445. Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.

Pasākumos tiks nodrošināti atbilstoši epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Aicinām ņemt vērā, ka piedalīties varēs tikai interesenti, kas iepriekš pieteikušies un saņēmuši no ES mājas apstiprinājumu. Tiks veikta visu dalībnieku reģistrācija (vārds, uzvārds, kontakttālrunis), lai būtu iespējams apzināt un brīdināt kontaktpersonas Covid-19 infekcijas gadījumā. Darbnīcās netiks ielaistas personas ar akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmēm. Pasākumus aicinām neapmeklēt personas, kam noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai izolācija.

Informējam, ka pasākumos notiks fotografēšana un filmēšana. Iegūtās fotogrāfijas un video materiālus izmantosim publicitātes un sabiedrības informēšanas vajadzībām, izvietojot tos Eiropas Savienības mājas interneta vietnē un sociālajos medijos. Personas dati tiks apstrādāti, ievērojot konfidencialitātes prasības un personas datu drošību, kā arī personas dati netiks nodoti trešajām personām, ja vien to nenosaka normatīvie akti. Informācija par personas datu apstrādi.


Daudzvalodība ir noteikta Eiropas Savienības līgumos. ES ir 24 oficiālās valodas, līdz ar to visiem ES pilsoņiem ir tiesības piekļūt ES dokumentiem savas valsts oficiālajā valodā, kā arī rakstīt ES institūcijām un saņemt atbildi savā valodā.

Eiropas Valodu dienu pirmo reizi atzīmēja 2001. – Eiropas Valodu gadā. Šajā dienā tiek akcentēta plašā valodu dažādība Eiropā, veicināta kultūras un valodu daudzveidība, visu vecumu cilvēki mudināti apgūt svešvalodas.
Plašāka informācija par Eiropas Valodu dienu:
ec.europa.eu/education/initiatives/languages-day_lv un edl.ecml.at.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI