DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. augustā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība
7
7

SPKC informē par izmaiņām Valstu saslimstības rādītāju ar Covid-19 saraksta stāšanos spēkā

No 17.augusta stājas spēkā MK noteikumu grozījumi*, kas nosaka, ka Valstu saslimstības rādītāju ar Covid-19 saraksts stājas spēkā ar esošās nedēļas nākamo dienu (sestdienā, plkst.00:00) pēc tā publicēšanas SPKC mājaslapā.

Atgādinām, ka personām, kuras ierodas Latvijā no valstīm, kur kumulatīvais rādītājs** ir virs 16, jāievēro 14 dienu pašizolācija, arī tad, ja šī valsts šķērsota tranzītā, piemēram, būts konkrētās valsts lidostā.

SPKC rīcībā esošā informācija liecina, ka pēdējo divu nedēļu laikā 30% no apstiprinātajiem saslimšanas gadījumiem ar Covid - 19 ir saistīti ar ieceļotājiem no ārvalstīm un pārējie ir personas, kuras ir bijušas ciešā kontaktā ar šo personu.

Ņemot vērā epidemioloģiskās izmeklēšanas rezultātus, SPKC speciālisti rekomendē rūpīgi izvērtēt došanos uz ārvalstīm un izvērtēt riskus savai un tuvinieku veselībai, nepakļaujot tos inficēšanās riskam.

SPKC speciālisti atgādina, ka Valstu saslimstības rādītāju ar Covid-19 saraksts pieejams SPKC mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0  un tiek aktualizēts katru piektdienu.

*Grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumos Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai"

**Kopējais  ar COVID – 19 saslimušo skaits uz 100 000 iedzīvotāju pēdējo 14 dienu laikā

 

Labs saturs
7
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU