DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. augustā, 2020
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Īpašumtiesības

VNĪ: Izsolē pārdota bijusī mūzikas skolas ēka Ventspilī, Kuģinieku ielā 2

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” izsolē pārdota vēsturiskā mūzikas skolas ēka Ventspilī, Kuģinieku ielā 2, rodot iespēju ēkas jaunai attīstībai. Īpašums atkārtotā izsolē ar lejupejošu soli nosolīts par 15 790 eiro, īpašumu iegādājusies juridiska persona, informē VNĪ NĪ iznomāšanas un pārdošanas pārvaldes direktore Anita Feldmane.

Atbilstoši uzņēmuma stratēģijai, VNĪ apzināja valsts iestādes par divu bijušo Ventspils mūzikas skolas ēku Kuģinieku un Pils ielā nepieciešamību valsts pārvaldes vajadzībām, kā arī pērn vasarā piedāvāja ēkas pārņemt Ventspils domei. Tā kā ne valstij, ne pašvaldībai tās nebija nepieciešamas, lai piešķirtu jaunu elpu vēsturiskā īpašuma attīstībai, tika nolemts ēkas pārdot. Savulaik vērtēta arī iespēja ēku kopā ar blakus īpašumu Pils ielā 38 pielāgot Ventspils Mūzikas vidusskolas un Ventspils tehnikuma dienesta viesnīcas izveidei. Iecerei valsts finansējums projekta īstenošanai netika rasts, jo nepieciešami apjomīgi līdzekļi, tāpēc projekta iecere tika atcelta. 

“Ilgtspējīga valsts nekustamā īpašuma pārvaldīšana nozīmē rast iespēju ēku jaunam pielietojumam, atrisinot to vai nu ar  publiskā vai privātā finansējuma iespējām. Esam gandarīti, ka radusies jauna iespēja ēkas tālākai attīstībai. Ceram, ka  tajā tiks atgriezta ēkas veselīgā saikne ar sabiedrību, ikdienas ekonomiskā rosība,  ietaupīti valsts līdzekļi un uzlabota vide pilsētas centrā.  Savukārt, no abu ēku pārdošanas iegūtie līdzekļi tiks investēti tajos valsts īpašumos, kas ir stratēģiski svarīgi valsts drošībai, kultūras mantojuma saglabāšanai, valsts un pašvaldību administratīvas teritorijas attīstībai”, pauž A.Feldmane.

2020. gada martā VNĪ izsolē pārdevusi arī otru bijušajai Ventspils mūzikas skolai piederošo īpašumu. Ēka Pils ielā 38 pirmajā īpašuma izsolē tika nosolīta par 99 700 eiro un to plānots izmantot dzīvokļu ierīkošanai.

VNĪ mērķtiecīgi strādā pie vidi degradējošo būvju sakārtošanas programmas –kopš 2019. gada sākuma uzņēmums kopumā samazinājis savā pārvaldībā esošo vidi degradējošo objektu skaitu vairāk nekā uz pusi. Lielākoties tas izdodas pateicoties pārdomātam pārdošanas un izsoļu procesam. Šogad VNĪ pārdevis 51 valstij piederošu īpašumu par 1,6 miljoniem eiro, no tām 34 vidi degradējošas būves, kuru uzturēšana VNĪ izmaksāja ap 205 000 eiro gadā. Šobrīd uzņēmums pārdošanā atrodas vairākus desmitus objektu Rīgā, Jūrmalā, Ventspilī, Daugavpilī un citviet Latvijā. Aktuālos nomas un pārdošanas piedāvājumus var apskatīt mājas lapā www.vni.lv sadaļā “Sludinājumi”. Izsoles tiek organizētas elektroniskajā izsoļu vietnē https://izsoles.ta.gov.lv/.

Patlaban VNĪ ilgtermiņā atsavināmie īpašumi veido 17% no kopējās portfeļa platības, kopējam īpašumu skaitam sasniedzot 148. VNĪ izvērtējot katra savā pārvaldībā esošā īpašuma attīstības iespējas, veic valsts iestāžu aptauju par īpašumu nepieciešamību valsts pārvaldes funkciju veikšanai. Ja īpašums tiek atzīts par piemērotu valsts pārvaldei, tas tiek pielāgots konkrētas iestādes vajadzībām, ja netiek atzīts par nepieciešamu vai piemērotu attīstīšanai, īpašums tiek virzīts atsavināšanai Ministru kabinetā noteiktajā kārtībā – publiskās izsoles ceļā, gūtos ieņēmumus izmantojot valsts pārvaldei lietderīgo īpašumu sakārtošanai.

VNĪ šobrīd īsteno 118 infrastruktūras attīstības projektus apmēram 180 miljonu eiro apmērā un strādā pie 25 jaunām projektu idejām. Uzņēmums nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību apmēram 450 nekustamajiem īpašumiem ar 1400 ēkām 1,1 milj. kvadrātmetru platībā un vairāk nekā 4000 zemes īpašumu 10 miljonu kvadrātmetru platībā. Uzņēmums Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta „Ilgtspējas indeksa” vērtējumā saņēmis augsto zelta godalgu, apliecinot labu pārvaldību un savas darbības ilgtspēju. VNĪ dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Latvijas Republikas Finanšu ministrija. VNĪ dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Latvijas Republikas Finanšu ministrija.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI