DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. augustā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

VVD tiešsaistes videonovērošanas kameru izmantošana atkritumu plūsmu kontrolei apliecina savu efektivitāti

Valsts vides dienesta (VVD) pieeja atkritumu plūsmu kontrolei izmantot tiešsaistes videonovērošanas kameras apliecinājusi savu efektivitāti – novērsts iespējams mēģinājums izvairīties no vairāk nekā 15 000 EUR dabas resursu nodokļa (DRN) nomaksas.

No 2020. gada 1. augusta VVD, ja ir pamatotas aizdomas par normatīvo aktu atkritumu apsaimniekošanas jomā prasību, atkritumu apsaimniekošanas atļaujas vai piesārņojošo darbību veikšanas atļaujas nosacījumu pārkāpšanu, ir plašākas tiesības atkritumu plūsmas kontrolei izmantot tehniskos līdzekļus, t.sk. videonovērošanas kameras un GPS. To nosaka veiktie grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā.

Šī gada marta beigās izcēlās ugunsgrēks “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrības “Piejūra”” (AAS Piejūra) atkritumu pārkraušanas un šķirošanas stacijas teritorijā Tukumā, Dienvidu ielā 1. Pēc uzņēmuma pārstāvja teiktā šajā teritorijā tika uzglabātas ~200 tonnas sadedzināšanai sagatavotie atkritumi. Pēc ugunsgrēka nodzēšanas VVD inspektori, apsekojot teritoriju, vizuāli konstatēja, ka uzņēmuma sniegtā informācija neatbilst faktiskajam atkritumu apjomam – tas bija būtiski lielāks nekā norādīja uzņēmums. Lai pārliecinātos par faktisko uzkrāto atkritumu apjomu, VVD šajā teritorijā uzstādīja tiešsaistes videonovērošanas kameras, kas ne tikai fiksēja katru no teritorijas izbraukušo kravas automašīnu, papildus reģistrējot datus par transporta reģistrācijas numuriem, bet arī pārraidīja šos datus uz VVD serveri.

Veicot arī citus papildus pasākumus detalizētai atkritumu plūsmas kontrolei, VVD uzraudzībā no šīs teritorijas kopumā izvestas un cieto sadzīves atkritumu poligonā “Janvāri” noglabātas 507,66 tonnas degušo atkritumu. Atbilstoši likmei – 50 EUR par tonnas atkritumu apglabāšanu poligonā – uzņēmumam par šo atkritumu apglabāšanu būs jāsamaksā DRN 25 383 EUR apmērā, nevis ~10 000 EUR kā tas būtu gadījumā, ja VVD būtu piekritis uzņēmuma iepriekš minētajam atkritumu apjomam.

Papildus VVD konstatējis, ka AAS Piejūra nav ievērojis piesārņojošas darbības atļaujā izvirzītos nosacījumus – reāli uzglabātas vairāk nekā 500 tonnas sadedzināmo atkritumu, bet atļaujā noteiks pagaidu uzglabāšanas apjoms 300 tonnas. Par šo faktu VVD ierosinājis administratīvā pārkāpuma lietu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU