DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. jūlijā, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības
12
12

Rīgas domes vēlēšanām iesniegti 15 kandidātu saraksti

Noslēdzoties kandidātu sarakstu iesniegšanai 29. augusta Rīgas domes vēlēšanām, iesniegti 15 kandidātu saraksti, kuros  uz iekļūšanu Rīgas domē kopumā pretendē 718 kandidāti. Vēlētāji ar iesniegtajiem kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām un ziņām par kandidātiem var iepazīties Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) tīmekļvietnē - https://rd2020.cvk.lv, un vēlēšanu nedēļā - arī vēlēšanu iecirkņos.

Deputātu kandidātu sarakstus Rīgas domes vēlēšanām iesniedza Attīstībai/Par!, "PROGRESĪVIE", Jaunā konservatīvā partija, Partija "Gods kalpot Rīgai", "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija, Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Latvijas Reģionu Apvienība, Jaunā VIENOTĪBA, Zaļo un Zemnieku savienība, Politiskā partija "Alternative", Partija "Vienoti Latvijai", "Latvijas Krievu savienība", "Centra Partija", Rīcības partija, Nacionālā Savienība TAISNĪGUMS, Jaunā Saskaņa un Politiskā partija "KPV LV".

Pieteikto deputātu kandidātu vidū vairāk nekā divas trešdaļas jeb 70,3% ir vīrieši un 29,7% ir sievietes. Jaunākajam deputātu kandidātam ir 18 gadi, bet vecākajam - 90 gadi. Vidējais kandidātu vecums ir 45,6 gadi. Lielākajai daļai jeb 76,7% pieteiktajiem kandidātu ir augstākā izglītība.

Vairākums jeb 70,2% deputātu kandidātu ir norādījuši, ka viņu deklarētā dzīvesvieta ir Rīga, 19,9% strādā galvaspilsētā, 3,3% kandidātu Rīgā pieder īpašums. Daļa kandidātu norādījuši atbilstību vairākām pazīmēm – 1,4% dzīvo un pieder īpašums Rīgā, 1,9% dzīvo un strādā Rīgā, 1,9% dzīvo, strādā un pieder īpašums šajā pašvaldībā, savukārt 1,3% strādā Rīgā un šajā pašvaldība pieder īpašums.

Kandidātu sarakstu iesniegšana Rīgas domes vēlēšnām norisinājās no 14. līdz 20. jūlijam. Deputātu kandidātu sarakstus Rīgas domes vēlēšanām varēja iesniegt reģistrētas politiskās partijas, reģistrētu politisko partiju reģistrētas apvienības, kā arī divas vai vairākas reģistrētas politiskās partijas, kuras nav apvienojušās reģistrētā politisko partiju apvienībā.

Tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās kā deputātu kandidātiem ir Latvijas vai citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā ir sasnieguši vismaz 18 gadu vecumu un ir reģistrēti Latvijas vēlētāju reģistrā un uz kuriem neattiecas likumā noteiktie kandidēšanas ierobežojumi.

Lai kandidētu Rīgas domes vēlēšanās, kandidātu saraksta iesniegšanas dienā deputāta kandidātam ir jāatbilst vismaz vienam no šiem nosacījumiem, - Rīgā ir jābūt reģistrētai dzīvesvietai bez pārtraukuma pēdējos 10 mēnešus, Rīgā ir jābūt nostrādājušam kā darba ņēmējam vai pašnodarbinātai personai vismaz pēdējos četrus mēnešus vai Rīgā ir jāpieder nekustamajam īpašumam.

Rīgas domes vēlēšanās deputātu kandidātu sarakstiem nebūs numuru, bet kārtību, kādā sakārtojamas zīmes iecirkņos (kura saraksta zīme būs virspusē), nosaka izlozē.

Labs saturs
12
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU