DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. jūlijā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

ASV aizsardzības atašeju apbalvos ar aizsardzības ministra “Atzinības Goda zīmi”

Pirmdien, 6. jūlijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks ASV aizsardzības atašejai Latvijā pulkvežleitnantei Aleksandrai Nīlsenai (Alexandra K. Nielsen) pasniegs aizsardzības ministra apbalvojumu “Atzinības Goda zīme“, lai pateiktos par ieguldījumu Latvijas aizsardzības spēju attīstībā.

Apbalvošanas ceremonijā piedalīsies arī Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Pulkvežleitnante A. Nīlsena ir pildījusi dienesta pienākumus Latvijā kopš 2017. gada, veicinot Latvijas un ASV sadarbību aizsardzības jomā. ASV aizsardzības atašeja ir organizējusi abu valstu militārpersonu vizītes, ASV bruņoto spēku vienību uzturēšanos un dalību militārajās mācībās Latvijā, ASV militāro kuģu ierašanos Latvijā, kā arī izrādījusi personīgu iniciatīvu Latvijai būtisku jautājumu risināšanā un sekmējusi komunikāciju starp abu valstu aizsardzības nozares pārstāvjiem.

Aizsardzības ministra apbalvojums “Atzinības Goda zīme“ ir dibināts 1996. gadā, un to piešķir kā atzinības apliecinājumu par nopelniem valsts bruņoto spēku veidošanā un nostiprināšanā, militāri patriotiskajā audzināšanā, valstiskās apziņas veidošanā pilsoņos, sagatavojot tos savas valsts un zemes nelokāmai aizstāvēšanai.

Sadarbība ar ASV ir viena no Latvijas aizsardzības politikas divpusējo attiecību prioritātēm. Kopš 2014. gada ASV bruņotie spēki rotācijas kārtībā uzturas Baltijas valstīs mācību operācijas “Atlantic Resolve” ietvaros, apliecinot ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā un veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā.

2018. gadā Latvija un ASV parakstīja starpvaldību līgumu par četru jaunu helikopteru UH-60M “Black Hawk” iegādi, kas ir svarīgi ne tikai bruņoto spēku uzdevumu veikšanai, bet arī civilo funkciju nodrošināšanai. Helikopteru UH-60M “Black Hawk” ieviešana Nacionālo bruņoto spēku bruņojumā ļaus turpināt ciešo sadarbību gan ar ASV bruņotajiem spēkiem, gan Mičiganas Nacionālo gvardi.

Sadarbība starp Latviju un Mičiganas Nacionālo gvardi veiksmīgi turpinās vairāk nekā 25 gadus, un tā ir sniegusi būtisku ieguldījumu Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzes attīstībā, palīdzot attīstīt un testēt lidlauka spējas gaisa kuģu uzņemšanā, kā arī apmācot speciālistus.

Tāpat ASV ir sniegusi atbalstu Latvijai dažādu militāro atbalsta programmu ietvaros, piegādājot Nacionālo bruņoto spēku attīstībai tādu būtisku ekipējumu kā sakaru līdzekļus, nakts redzamības ierīces un transportlīdzekļus.

ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs regulāri sadarbojas ar Latvijas valsts iestādēm, pašvaldībām, skolām, pansionātiem un bērnu namiem. Kopš 2007. gada ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs Latvijā īstenojis vairāk nekā 45 Civilās sadarbības programmas projektus, kuru finansējums pārsniedz deviņus miljonus eiro. Projekti īstenoti sadarbībā ar vietējiem uzņēmumiem, tādējādi sekmējot Latvijas tautsaimniecības attīstību.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU