DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. jūlijā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Pabriks atvadīsies no mūžībā aizgājušā politiķa, publicista un vēsturnieka Visvalža Lāča

Rīt, 4. jūlijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks dosies uz Lestenes Brāļu kapiem, lai atvadītos no šī gada 18. aprīlī mūžībā aizgājušā politiķa, publicista un vēsturnieka Visvalža Lāča.

“Mēs atvadāmies no patiesa Latvijas patriota un brīvdomātāja, kurš nepakļāvās padomju savienības uzspiestajai ideoloģijai un nepatiesajiem vēstures naratīviem. Viņa ieguldījums Latvijas neatkarības atjaunošanā un vēstures saglabāšanā bija neatsverams, un gribasspēks – nelokāms,” pauž A. Pabriks.  

V. Lācis dzimis 1924.gada martā Valmierā. Pēc Rīgas klasiskās ģimnāzijas absolvēšanas 19 gadu vecumā viņš tika iesaukts Latviešu leģionā, un kļuva par leģiona virsnieka vietnieku. Pēc nacistiskās Vācijas kapitulācijas viņš tika nosūtīts uz filtrācijas nometni, bet netika represēts.

Līdz ar Trešās atmodas sākšanos V. Lācis dedzīgi iesaistījies tās norisēs. 1988. gadā viņš tika ievēlēts Latvijas Tautas frontes valdē, jo bija Latvijas Nacionālās Neatkarības kustības (LNNK) priekšsēdētājs. Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas V. Lācis publicējis vairāk nekā 300 rakstus un 10 grāmatas, galvenokārt par Latvijas vēsturi. Tāpat V. Lācis bija deputāts 9. un 10. Saeimas sasaukumā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU