DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Latvijas un Lietuvas konkurences iestādes apvieno spēkus

Ņemot vērā pārrobežu konkurences tiesību pārkāpumu sarežģītību, to efektīvai izmeklēšanai konkurences iestādes apvieno spēkus - nodrošina informācijas apmaiņu par gūtajiem pierādījumiem un koordinēti īstenoto procesuālās darbības jeb nepieteiktus uzņēmumu apmeklējumus pārkāpuma skartajās valstīs. Nupat Lietuvas konkurences iestāde pierādījumu trūkuma dēļ izbeigusi 23 mēnešu ilgu izmeklēšanu, kas tika nodrošināta arī ar Latvijas Konkurences padomes atbalstu.

Lietā pastāvēja aizdomas par septiņu būvniecības, remonta un sadzīves preču ražošanas un pārdošanas uzņēmumu aizliegtu vienošanos. Par iespējamo pārkāpumu Latvijas Konkurences padome bija informējusi Lietuvas kolēģus. Proti, krāsu ražotājs „Tikkurila”, kas darbojas kā Latvijā, tā Lietuvā, iespējams, bija iejaucies produkcijas izplatītāju cenu veidošanas politikā, piemēram, norādot preču vidējo plaukta cenu. Tā kā preču izplatītāji bija Lietuvā reģistrēti uzņēmumi, tad arī iespējamā neatļautās rīcības izvērtēšana, kas varēja ietekmēt konkurenci Lietuvas tirgū, bija kaimiņvalsts konkurences iestādes kompetencē.

Lietuvas Konkurences uzraugs 2018. gada aprīlī uzsāka izmeklēšanu septiņos uzņēmumos – SAS „Tikkurila”, SIA „Tikkurila”, UAB „Kesko Senukai Lithuania”, UAB „Kesko Senukai Digital” un UAB „Ermitažas”, UAB „DAW Lietuva” un UAB „Topcolor”. Analizējot izmeklēšanas laikā iegūto, t.sk. Latvijas un Lietuvas konkurences iestāžu īstenoto procesuālo darbību jeb inspekciju laikā iegūto informāciju, netika gūti pietiekami pierādījumi, lai secinātu, ka augstāk minētie uzņēmumi būtu īstenojuši vienu no smagākajiem konkurences tiesību pārkāpumiem jeb aizliegtu vienošanos par cenām.

Konkurences padomes priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama: „Pārrobežu pārkāpumu atklāšanā ļoti būtiska ir konkurences iestāžu sadarbība. Šis ir pozitīvs piemērs gan efektīvai komunikācijai starp konkurences iestādēm, gan vēlamajai rīcībai un atbalstam, ko viena iestāde var sniegt citai izmeklēšanas procesā, lai kopīgiem spēkiem uzlabotu reģionālo konkurences vidi.”

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU