DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Ārvalstu zāļu ražotāji sniedz atbalstu Tuberkulozes un plaušu slimību centra mediķiem

Lai atbalstītu mediķus, Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācija (SIFFA) aprīlī nodrošinās siltas vakariņas Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra Tuberkulozes un plaušu slimību centrs medicīnas personālam.

Kopumā ar uzturvērtībām bagātas maltītes aprīlī ik vakaru tiks piegādātas visiem dežurējošiem medicīnas un aprūpes darbiniekiem – ārstiem, medicīnas māsām, ārstu palīgiem un sanitāriem. Ēdināšanu nodrošinās uzņēmums Vairāk saules.

“Medicīnas darbinieki, kas iesaistīti Covid-19 pandēmijas novēršanā, ir pelnījuši vislielāko atzinību un pateicību. Viņi ik dienu riskē ar savu veselību, lai palīdzētu un glābtu dzīvības citiem. Arī silta maltīte ir veids, kā varam viņus atbalstīt un teikt paldies par pašaizliedzīgo darbu,” saka SIFFA direktors Dr. Valters Bolēvics.

Imants Paeglītis, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs: “Šobrīd Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas mediķi strādā krīzes apstākļos, kas prasa fizisko un psihoemocionālo varēšanu. Tādēļ īpaši svarīgi uzmundrināt un atbalstīt mediķus. Esam gandarīti un ikdienā novērtējam uzņēmēju un plašākas sabiedrības atbalstu mediķiem.”

“Mūsu ikdiena šobrīd ir ļoti saspringta, esam gaidīšanas režīmā kuru katru brīdi uzņemt Covid – 19 vīrusa slimniekus. Psiholoģiski diendienā ir smagi strādāt paaugstināta stresa apstākļos, jo arī mediķiem mājās ir tuvinieki un ir cilvēcīgas bažas par viņu veselību. Tāpēc esam ļoti pateicīgi par Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas sniegto atbalstu mūsu darbiniekiem maltīšu nodrošināšanā. Tas rada pleca un atbalsta sajūtu, un liek justies novērtētiem,” uzsver Andra Cīrule, stacionāra Tuberkulozes un plaušu slimību centrs galvenā ārste.

Stacionārā Tuberkulozes un plaušu slimību centrs Covid-19 pacientu ārstēšanai ir izveidotas 53 gultas vietas un mediķi jau šobrīd, strādājot visu diennakti, ir gatavi jebkurā brīdī iesaistīties vīrusa pacientu ārstēšanā, saka A. Cīrule. Plaušu slimību ārstiem bīstamā vīrusa ārstēšanā ir svarīga nozīme, jo slimības gaitā pacientiem nereti attīstās elpošanas funkcijas traucējumi, plaušu karsonis un citas smagas komplikācijas.

 

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir lielākā ārstniecības iestāde valstī. Šeit nonāk vissmagāk cietušie cilvēki no visas Latvijas. Katru gadu Rīgas Austrumu slimnīcas stacionāros ārstējas aptuveni 70 000 pacientu, dienas stacionārā vairāk nekā 20 000 pacientu, bet ambulatori veselības aprūpes pakalpojumus šeit saņem turpat 760 000 pacientu.

Biedrība “Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācija” Latvijā darbojas jau vairāk nekā 20 gadus un apvieno 19 biedrus – pasaulē vadošos uzņēmumus, kas ražo zāles, veic pētījumus, investē medikamentu attīstībā un sadarbojas ar veselības aprūpes jomu. SIFFA ir atklāta, brīvprātīga sabiedriska organizācija, tās mērķis ir uzlabot veselības aprūpes kvalitāti un efektīvu zāļu pieejamību, informēt par kvalitatīvu veselības aprūpi un sekmēt zāļu ražotāju darbību Latvijā.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU